Vietnam na motorce – úvod

Myšlenka procestovat Vietnam na motorce se mi honí v hlavě už od Nového Zélandu (2014), kde jsem potkal několik cestovatelů, co tuhle výpravu podnikli a vyprávěli o tom úžasný příběhy. Vietnam je na mototrip přímo dělaný, je tu spousta krásných klikatých silnic, hory, pobřeží, spousta offroadových terénů, navíc je Vietnam jedna velká nudle, s jedním velkým městem na začátku a druhým na konci.
K tomu přičtěte, že motorka (skůtr) je tu nejčastější dopravní prostředek, že je tu levno a že tu nepotřebujete řidičák na motorku a máte z toho jednu z nejlepších zemí pro objevování na motorce.

Takže plán je jasnej, projet na motorce celej Vietnam, časový limit 1 měsíc, počet účastníků zájezdu 1, protože se tak budu pohybovat rychlejc a zároveň se mnohem víc seznámím jak s místníma, tak s ostatníma cestovatelema. Jak rád říkám – když cestuju sám, tak vlastně nikdy nejsem sám :)

Hrubý nátřel toho, co mě čeká – přiletím do Hanoie, 2 týdny sever Vietnamu a hory, pak zpátky k Hanoi a další 2 týdny z Hanoi dolů do Ho Chi Minhu, k tomu 4 dny navíc jako rezerva. Sever a hory mě táhnou nejvíc a proto ho chci procestovat jako první, ještě bez časového presu.

Hrubý plán cesty, začínám v Hanoi, končím v Ho Chi Minh City

Hrubý plán cesty, začínám v Hanoi, končím v Ho Chi Minh City

Posted in Vietnam mototrip by Luigy at Březen 7th, 2020.
Tags: ,

Leave a Reply

*