Nový Zéland 6.7.2014 – Změna plánů

Já vim, dlouho jsem nepsal. Nebylo o čem. Původně jsem v Queenstownu plánoval mít pestrej a zábavnej život jako předtim na cestách, ale změnil jsem plány. Usoudil jsem, že účel svý cesty na Novej Zéland – odpočinout si od kancelářský práce – jsem splnil a je načase vrátit se do města a pokračovat ve svý kariéře. Až na to, že tím městem nemyslím Prahu a kariérou nemyslim IT.
Tím se tedy snažím říct, že se do Čech nevracim, aspoň ne v dohledný době. Zároveň se ani neplánuju vrátit ke svý kariéře programátora a místo toho chci dělat to, co mě opravdu baví a to je film a video. Chtěl bych se přesunout do Aucklandu a najít si práci u filmu, nebo televize. Tomu taky podřizuju svoji současnou situaci. Šetřim co se dá, za ušetřený peníze jsem si koupil novej výkonej laptop na editaci videa a další peníze šetřim na cestu do Aucklandu. Přecijen cesta má 1500 km + trajekt mezi ostrovama (pro představu Praha -> Londýn je 1200 km + trajekt) a než tam seženu nějájou práci, tak to potrvá.
Jinak jsem se přestěhoval konečně do lepšího bydlení, bydlim v malym řadovym domku s Brazilskou rodinou (pár – třicátníci se čtyřletou holčičkou). Neni to uplně co jsem si představoval, ale nic lepšího se tady teď sehnat nedá. V práci máme čím dál tím větší zimu a v Queenstownu začala oficiálně lyžařská sezóna, která odstartovala velkym dvoutýdenním Winter Festivalem, takže celý městečko je plný lyžařů a snowboardistů. Já nikam moc ven nechodim, většinu volnýho času trávim editací fotek a videí a taky psanim životopisu a hledánim pracovních nabídek.
Mimochodem jsem spočítal, že za dobu svýho pobytu na Zélandu jsem natočil už 10 hodin videa a protože je velká část z toho docela zajímavá, rád bych to sestříhal do asi hodinovýho dokumentu o Novym Zélandu. Tady máte malou ukázku:

Posted in Nový Zéland by Luigy at Červenec 6th, 2014.
Tags: ,

5 Responses to “Nový Zéland 6.7.2014 – Změna plánů”

 1. Martin napsal:

  Zrovna před pár dny jsme s kolegou konzultovali jak sa ti daří,dlouho bez příspěvku :-) tak snad se ti cíle ať už v AKL či jinde podaří dosáhnout.
  My už teď hltáme nabídky prací co se kde bude dít.
  Máš to pošéfované,že by nemohla být nabídka třeba i ve Wellingtonu? Hodně lidí se ubírá směrem k AKL,ikdyž je to největší město.

  • Martin napsal:

   Jo a video vypadá dobře,hlavně jak ťa to baví,to se pak jinak pracuje,to znám :-D

  • Luigy napsal:

   Díky :) Wellingtonu bych se vůbec nebránil, líbilo se mi tam, ale co tak koukám na nabídky, je to většinou všechno v Aucklandu…

 2. Michal napsal:

  Držím palce. Já odlétám na NZ v listopadu a taky ukončuji práci programátora s tím, abych si udělal čas na to zjistit, co bych rád dělal potom :)

  Takže jen tak dál a drž se svého cíle!

  • Luigy napsal:

   Muzu jen doporucit, NZ na na tohle skvelej. Tak kdyby jsi pak byl nekde pobliz, muzem zajit na pivo ;)

Leave a Reply

*