Nový Zéland 5. den – Hitchhiking

Z Harbourside backpackers v Tauranze jsem dojel autobusem na okraj města. Plán byl stopovat, poprvé v životě, asi do 200 km vzdáleného města Hastings. Stopunul jsem si na okraj silnice a nesměle vztyčil palec. Po 10 minutách mi zastavuje první auto – Slečna jen o něco málo starší než já, trochu tmavší. Že mě prej sveze do Rotorury, což je asi třetina mojí cesty. Jmenovala se Rachel a povídali jsme si prakticky celou cestu, takže to rychle uteko. Vysadila mě v Rotoruře u parku s termálnimi jezírky. Zajmavý. Některý z nich blátivý a zuřivě bublali a některý křišťálově čistý. Hned kousek dál byla central bus station, takže jsem zase dojel na okraj města a stopoval dál.
Tentokrát mi zastavilo hned třetí auto na který jsem mávnul. Statnej chlapík, prej že jede na turnaj v šipkách :) Zase to rychle uteklo a svezl mě další třetinu cesty k městu Taupo. Vysadil mě na křižovatce před městem a já stopoval dál, směr Hastings. Asi po 4 minutách mi zastavilo další auto, mladá paní, třicátnice, původně němka, jela do Napieru, což je hned u Hastings. Svezl jsem se tedy s ní a objevil tim jedno z nekrásnějších měst Nového Zélandu. Napier byl kdysi postižen zemětřesením a přestavěn ve stylu art deco. Centrum Napieru je plný nádhernejch budov a v jedný z těch nejhezčích je oblíbený místní backpackers (ubytovna).
Nic dalšího jsem už nehledal a zůstal na noc tady. Jsou tu o dost milejší lidi než v předchozích ubytovnách, dávám se s nima do řeči a dokonce tu nacházim jednu češku :) Cestuje tu sama, ale zrovna jí končí vízum a vrací se zpátky do ČR.

Hitchhiking

Hitchhiking

Rotorura a jejich věhlasný parčík

Rotorura a jejich věhlasný parčík

Horký jezírka v Rotoruře

Horký jezírka v Rotoruře

Criterion Backpackers

Criterion Backpackers

Přímo v centru nádhernýho městečka Napier

Přímo v centru nádhernýho městečka Napier

Nejkrásnější ubytovna, jakou jsem kdy viděl

Nejkrásnější ubytovna, jakou jsem kdy viděl

Posted in Nový Zéland by Luigy at Listopad 17th, 2013.
Tags:

Leave a Reply

*