Nový Zéland 4. den – Tauranga

Ráno jsem si sbalil všechny svoje saky paky a přesunul jsem se do Harborside Backpackers. O hodně hezčí místo mimochodem. Bylo ale brzo dopoledne, takže mi nepřidělili pokoj. Jen mi uskladnili batoh a já se vydal na výlet na místní kopec, kterej je na konci poloostrova, Mount Maunganui.
Měl jsem dost času, takže jsem šel pěšky. Cesta se nakonec protáhla na dvě hodiny k úpatí kopce. Navíc to bylo skoro celou cestu podél silnice, takže příjemná procházka to zrovna nebyla. Vynahradil mi to ale samotnej kopec, kterej byl úžasnej. Byl to takovej ten kopec co bejvá v pohádkách, jak je přesně souměrnej a kolem dokola vede nahoru ve spirále cesta :) Myslim, že to je stará sopka, jinak by takovej tvar těžko získal. V dolní části se pásli ovce a V horní pak byla bohatá tropická vegerace. Různý palmy, kapradiny apod. Na vrcholu pak nádhernej 360 stupňovej výhled na moře, město a pár okolních ostrovů.
Nahoře jsem potkal taky skupinku fajn američanek co tu byly na výměnym pobytu. Poprvé mě tu někdo vyfotil a takže mám fotku kde jsem i já sám :) Ukazovali mi taky fotky z úžasnýho bungee, 150m, zapomněl jsem kde..
Seběhnul jsem dolu na autobus, znova se mi to šlapat fakt nechtělo. Dostal jsem se jednoduše zpátky do backpackers a ubytoval se. Měl jsem šílenej hlad, bylo asi 17 hod. Vydal jsem se do místního supermarketu.
V backpackers jsem si pak uvařil svoje první teplý jídlo. Byla to jen suchá rejže se suchym kuřecim, žádný koření, omáčka, nic. Byl jsem rád že mám maso a že to je teplý.
Zkoušim se teď připojit na internet a hledat práci, ale maj tu limit 50MB / den a navíc jim to nějak zlobí.
Ptal jsem se na recepci a maj tu práci jen pro lidi s autem. Takže musim jet dál. Je tu ale nádherně. Skvělá ubytovna, terasa s výhledem na moře, jen je to tu samej němec :)
Zítra zkusim stopovat, těšim se na to :)

Harbourside backpackers

Harbourside backpackers

Mnohem lepší ubytování :)

Mnohem lepší ubytování :)

Pláž v Tauranze

Pláž v Tauranze

Kopeček :)

Kopeček :)

Mount Maunganui

Mount Maunganui

Vegetace je tu vážně úžasná

Vegetace je tu vážně úžasná

Na vrcholu Mount Manunganui

Na vrcholu Mount Manunganui

Posted in Nový Zéland by Luigy at Listopad 17th, 2013.
Tags:

One Response to “Nový Zéland 4. den – Tauranga”

  1. chose napsal:

    parádní fotky, hlavně ta poslední

Leave a Reply

*