Nový Zéland 45. den – Štědrý den

Je štědrej den (25. prosince) ráno a děcka tu začínaj rozbalovat dárky. Zajímavý, že v Čechách je teď 24. prosince večer, takže se vlastně rozbaloujou dárky na obou místech ve stejnou chvíli :)
Po rozbalování přichází velkej štědrodenní oběd. Je tu asi 20 lidí a taková hromada jídla, že se to na stůl sotva vejde. Každej bere talíř a jí kde se dá, zdaleka ne každej má to privilegium u jídla sedět, přecijen, je nás tu trochu víc.
Po bohatym obědě se přesouváme ke kamarádům Jirky a Lyndsy, kde nás čeká další jídlo. Každý má za úkol přinést nějáký vánoční jídlo. Takže jíme a jíme, klasický vánoce, jen s tím rozdílem, že po jídle jsme se naložili do bazénu a vyhřívali se venku na sluníčku.
Je to zvláštní, uplně to postrádá tu českou vánoční náladu. Chybí mi sníh, zima, cukroví a vůně svařáku…

Vánoce s místní rodinkou

Vánoce s místní rodinkou

Tak nějak trochu od všeho co bylo na stole

Tak nějak trochu od všeho co bylo na stole

Místní tradiční dezert. Má to nějákej speciální název, zní to jako "pavlova", tak jsme tomu s Jirkou začli řikat Pavlák :) Vypadá a chutná to jako obří maršmelou

Místní tradiční dezert. Má to nějákej speciální název, zní to jako „pavlova“, tak jsme tomu s Jirkou začli řikat Pavlák :) Vypadá a chutná to jako obří maršmelou

Posted in Nový Zéland by Luigy at Leden 3rd, 2014.
Tags:

Leave a Reply

*