Nový Zéland 44.den – Vánoce v Kerikeri

Je 24. prosince, ale nikomu tady tohle datum nic neříká. Vánoce se tu slaví (stejně jako v USA a UK) 25. prosince dopoledne. Zvláštní.
Jirka a Lyndsy mají dnes v plánu tandemový seskok s padákem, tak hned ráno vyrážíme na letiště, skáčou ještě se dvěma německejma kamarádama. Při seskoku je prej úžasnej výhled na celej severní cíp Novýho Zélandu, ale to já bohužel neviděl a ani fotku nemám, při seskoku sebou foťák mít nesmíte.
Po seskoku jedeme na jednu z blízkých pláží. Neni moc horko, tak spíš jen lenošíme než se koupeme, pak se přesouváme k němcům do jejich domu, kde maj výřivku, ta je teplejší než moře :)
Po cestě jsme se stavili v podniku, kde maj pravděpodobně největší zmrzlinu na Zélandě, dali jsme si každej jen jeden kopeček (údajně děskou porci) a měli jsme co dělat, aby jsme to snědli. Takovej kopeček jsem v životě neviděl, vyrovná se asi tak pěti českejm kopečkům :D
Takže od pláže a výřivky jsme se vrátili domů, začali chystat bramborovej salát na zítra. Celá rodina se večer chystá do místní hospody, prej je to tradice, bude tam celý Kerikeri a trvaj na to, že mám jít s nima :)

Jirka s Lyndsy před seskokem

Jirka s Lyndsy před seskokem

S Jirkou na pláži

S Jirkou na pláži

Jeden novozélandský kopeček zmrzlimy :)

Jeden novozélandský kopeček zmrzlimy :)

Šťastný a veselý!

Šťastný a veselý!

Posted in Nový Zéland by Luigy at Prosinec 29th, 2013.
Tags:

Leave a Reply

*