Nový Zéland 41. den – Zpátky do Aucklandu

Je to tady, vydržel jsem to a první pracovní etapa je zamnou! Teď nastal čas se se všema rozloučit. Je to těžký, i když jsem tu byl jen měsíc, připadá mi to jako bych tu strávil rok. Těžko se to loučí, se všema skvělejma lidma, který jsem tu poznal. Ať už to byli český kluci, nebo ostatní kamarádi na backpackeru (bylo nás tam asi 60). A pak je tu manažer John (vedoucí našeho tábora), úžasnej člověk, kterej mě při loučení objal a zvednul pár cm nad zem :D S Jardou nasedáme do mýho novýho auta a vyjíždíme směr Auckland.
Aha, na něco jsem zapomněl :) Mám v tom teď trochu zmatek, protože se toho najednou tolik děje. Poznal jsem tu jednoho fajn českýho chlapíka, Jardu. Je trochu starší než my, už má rodinu, manželku a dvě děcka. Vydal se sem na Zéland uspořádat si myšlenky (jako hodně dalších lidí) a Jardovi po měsíci došlo, že tu bez svý ženy a dětí nevydrží, takže narychlo sehnal letenku zpátky do ČR a chce se vrátit ještě před štědrym dnem. A protože má auto, snaží se ho prodat. Zároveň se potřebuje dostat do Aucklandu a já se zrovna v tu samou dobu potřebuju dostat na sever Zélandu, takže Auckland mám po cestě a o koupi auta už jsem dřív přemejšlel, navíc Jardovo auto znám, tiše jsem mu záviděl jeho výhodnou koupi – asi za 30.000 kč, starej Nissan Sentra (1991), ale má najeto jen 150.000 km, je ve výbornym stavu a navíc je to manuál, což se tu jen tak nevidí. Slovo dalo slovo, zaplatil jsem jardovi letenku zpátky do ČR a auťák je můj :)
Takže jak jsem už psal, nasedáme s Jardou do mýho novýho (a vlastně prvního) auta a opouštíme tohle svělý místo a fajn lidi. Cesta trvá asi 5 hodin. Zastavili jsme ještě v Rotoruře u jezera a pak jsem Jardu dovezl do jednoho backpackeru blízko letiště v Aucklandu. Sám pak pokračuju do centra, parkuju ve velkym nadzemnim parkovišti, blízko ferry terminálu a trajektem jedu zase na ostrov Waiheke za Táňou a Paulem (svýma příbuznejma). Asi v 10 večer vystupuju z autobusu, kterej mě přivezl od ferry a zjišťuju, že tu vlastně neni pouliční osvětlení. Za pomoci světla z telefonu nacházim jejich dům. Jdu spát. Zítra mě čeká velká cesta, těšim se co mě cestou potká :)

The sun is shining! The birds are singing! Another beautiful day in Eco Lodge (John the manager)

The sun is shining! The birds are singing! Another beautiful day in Eco Lodge (John the manager)

A auťák je můj!

A auťák je můj!

Jezero v Rotoruře kde jsme se cestou zastavili

Jezero v Rotoruře kde jsme se cestou zastavili

Západ slunce za Aucklandem z Ferry cestou na Waiheke island

Západ slunce za Aucklandem z Ferry cestou na Waiheke island

Posted in Nový Zéland by Luigy at Prosinec 25th, 2013.
Tags:

Leave a Reply

*