Nový Zéland 29.1.2014 – Rayvon’s Surf Shack

Je tomu dneska týden, co bydlim v Rayvon’s Surf Shack, zatím asi nejlepším backpackeru který jsem na NZ navštívil a kam jsem se dostal uplnou náhodou!
Přesně před týdnem, když jsem projížděl Gisborne, na svý cestě po východním pobřeží, jsem se zoufale snažil najít nějáký místo na přespání. Všude bylo plno. Nakonec jsem, po dlouhym hledání na internetu, asi v 7 hodin večer, když už pomalu zapadlo slunce, našel zmínku o surfařský chatě, co se nachází na naprosto opuštěnym místě, asi 4 km od Gisborne, přímo u pláže. Neměl jsem na vybranou a vyrazil tam. Chata vypadala opravdu surfařsky. Všude se povalovali prkna, kolem všichni v plavkách, svlečený do půli těla, nebo v rozevlátý košili, vysmátí a přátelští, prostě „free“ :)
Chata jako taková má jen tři místnosti. Dvě velký ložnice v prvnim patře (chlapi / ženský) a dole obrovskej obejvák s kuchyní, kulečníkem, jídelníma stolama, gaučema a televizí. Celý spodní patro se dá navíc otevřít pomocí velkejch posuvnejch dveří a najednou máte obejvák součástí zahrady.
Dál je tu vedle chaty taková bouda s ohništěm, kde se po večerech dá koukat do ohně a hrát na kytaru. Od ohně vedou trupky s vodou do velký výřivky, která je hned vedle a kterou si můžete udělat tak horkou, jak moc pod ní zatopíte. Dál je tu ještě dům majtelky a další dva domky, jinak kolem nás v okruhu asi 2km neni živá duše. Pláž je co by kamenem dohodil a máme několik kilometrů z ní jen pro sebe.
Lidi jsou tu fajn, je nás tu asi dvacet, z toho deset argentinců, čtyři nemci, tři britové a našel jsem tu i dva čechy :) Bohužel museli druhej den odjet, ale strávili tu prej tři měsíce a pryč se jim vůbec nechtělo.
Původně jsem hledal místo jen na jednu noc, ale rozhodl jsem se tu zůstat ještě jednu a pak rovnou týden. Našel jsem si docela rychle práci a dělám teď s jednim z Britů na kukuřičnym poli. Ale o tom zase příště :)

Rayvon's Surf Shack

Rayvon’s Surf Shack

16 postelí v jedný místnosti, soukromí tu moc nemáte, zato pokecat si můžete kdykoli :)

16 postelí v jedný místnosti, soukromí tu moc nemáte, zato pokecat si můžete kdykoli :)

Jihoameričani, někteří z Argentýny, jiní z Chille...

Jihoameričani, někteří z Argentýny, jiní z Chille…

Náš "obývák"

Náš „obývák“

Kromě nás tu neni ani živáčka

Kromě nás tu neni ani živáčka

Naše soukromá pláž :)

Naše soukromá pláž :)

Naše pláž v noci, v dálce je vidět Gisborne, taky obloha je zbarvená jeho pouličníma světlama (dlouho exponovaný snímek)

Naše pláž v noci, v dálce je vidět Gisborne, taky obloha je zbarvená jeho pouličníma světlama (dlouho exponovaný snímek)

Posted in Nový Zéland by Luigy at Leden 29th, 2014.
Tags:

Leave a Reply

*