Nový Zéland 28.9.2014 Výstup na Remarkables

Další ráno po tý vychřici jsem zavezl Gerrita (němce se kterym jsem předtim cestoval) do servisu, vyzvednout jeho auto. Nechal mu ho tady v Queenstownu jeho německej kamarád a to zadarmo, protože auto bylo nepojízdný. Gerrit musel zaplatit 1600$ za opravy a počkat si několik týdnů. Dneska jsme chtěli opravený auto vyzkoušet a otestovat při výstupu do lyžařskýho střediska Remarkables. Auto mělo náhon na všechny čtyři kola, takže se pěkně dralo do kopce po strmý štěrkový cestě. Byl zrovna poslední den lyžařský sezóny tady v Remarkables a navíc byl nádhernej den, takže středisko i sjezdovky byly plný.

Pohoří Remarkables. V jendý třetině zleva si najděte nejvyšší vrchol - Double Cone 2319mnm. My měli namířeno na tu plošinu vlevo pod ním. Výstup na vrchol by byl bez výbavy nebezpečnej.

Pohoří Remarkables. V jendý třetině zleva si najděte nejvyšší vrchol – Double Cone 2319mnm. My měli namířeno na tu plošinu vlevo pod ním. Výstup na vrchol by byl bez výbavy nebezpečnej.


Gerrit a jeho nový auto

Gerrit a jeho nový auto

Zaparkovali jsme v lyžařskym areálu a pustili se pěšky dál po svahu. Naším cílem byl štít pohoří Remarkables s výhledem na Queenstown a jezero Wakatipu. Měli jsme na sobě jen lehký oblečení a malej batoh. Když jsme potkali výpravu s průvodcem, vybavenou cepínama, mačkama, lopatama, helmama a dalším bezpečnostním vybavením, museli jsme se smát. Lehce jsme je předběhli a asi za hodinu škrábání po ledovym svahu se nám ukázal ten nádhernej výhled.

Cesta nahoru. V pozadí lyžařský středisko Remarkables

Cesta nahoru. V pozadí lyžařský středisko Remarkables


Výhled byl nahoře parádní

Výhled byl nahoře parádní


Mohli jsme pod sebou vidět celej Queenstown a lake Wakatipu jako na dlani

Mohli jsme pod sebou vidět celej Queenstown a lake Wakatipu jako na dlani

Dolu se šlo mnohem líp. Jak byl sníh zmrzlej, dalo se na něm klouzat, jakoby lyžovat na botách :) Občas jsme se svezli i kousek po zadku. Než jsme se dostali dolů, byli jsme uplně promočení.
Dneska se mi spát ve stanu na stavbě opravdu nechtělo, byl jsem celej promočenej a na stavbě se bych se musel druhej den před osmou ráno zabalit, abych nepřekážel při práci. Zavolal jsem Darrenovi a ten mi naštěstí nabídnul přespání u něj doma.

Posted in Nový Zéland by Luigy at Listopad 9th, 2014.
Tags: , ,

One Response to “Nový Zéland 28.9.2014 Výstup na Remarkables”

  1. alu kola napsal:

    Krásna priroda. Snad se tam taky nekdy podivam.

Leave a Reply

*