Nový Zéland 28.5.2014 – První sníh

Tak mám poslední 4 dny a pak se musim vystěhovat. Pořád ještě nevim kam. Začíná sezóna a do Queenstownu proudí stovky lidí. O byty je takovej zájem, že už pár hodin po vyvěšení inzerátu jsou byty obsazený a nebo si jejich majtelé vybíraj z dvaceti různejch zájemců, který se jim na byt přišli podívat. Začíná to bejt zoufalý a já nevim, kde budu za 4 dny bydlet.
V práci je to fajn, odsejpá to, jen nám klesaj teploty. V pondělí nám napadnul první sníh ve městě (předtim sněžilo jen na kopcích) a v úterý bylo ráno -8°C. Musim se pak o to víc v práci otáčet, abych se vůbec zahřál. Jak nám napadnul ten sníh, nemohl jsem se dostat do práce, bydlim na kopci s převýšenim 100m a snažit se to sjet autem by byla sebevražda. Udělal jsem si proto pěknej výlet na jeden z místních kopců. Víc najdete ve videu.

Nad Queenstownem je kopec, kam vede lanovka. Je tam krásná vyhlídka. Já tam ale šplhal pěšky :)

Nad Queenstownem je kopec, kam vede lanovka. Je tam krásná vyhlídka. Já tam ale šplhal pěšky :)


Do Čech to mám 19.000 km, na jižní pól jen 5.000 km :)

Do Čech to mám 19.000 km, na jižní pól jen 5.000 km :)

Posted in Nový Zéland by Luigy at Květen 28th, 2014.
Tags: , ,

2 Responses to “Nový Zéland 28.5.2014 – První sníh”

 1. Martin napsal:

  Hoj,hoj,fascinuje mě „hej prší/sněží,paráda,nejsem do práce“ To se v ČR stát nemůže :-D a to „hurá“ by tady znělo taky trošku jinak :-D ale chápu,na NZ je člověk rád,že může pracovat :-)
  V takovém počasí se asi fakt hnou lidi jen s pohonem 4×4
  Jinak přeji,ať se brzo najde nějaké další pořádné ubytko ;)

  • Luigy napsal:

   Cílem právě bylo ukázat, že i na Zélandu je v některejch částech zima jako v Evropě. Spousta lidí si myslí, že Zéland je nějáký tropický souostroví (a tak jsem to zatim i prezentoval), ale tady v Queenstownu je to docela podobný jako třeba v Rakousku.
   A právě to mě na Zélandu fascinuje, jak rozličný podnebí a příroda tu je, přestože je to země s rozlohou jen 3x větší než ČR :)

Leave a Reply

*