Nový Zéland 27.12.2013 – Rybářská výprava

Včera odjeli všechny děcka a většina rodiny, dům se vyprázdnil a všechno se tu uklidnilo. Včerejšek jsem strávil dopisováním blogu, úpravou fotek a přípravama na zítřejší výlet. Totiž ta češka co jsem jí před vánocema potkal na pláži se mi ozvala, že má týden volno a nemá co dělat, tak podniknem společně týdenní cestu kolem Northlandu (nejsevernější části NZ). Super je, že má stan. Ten jsem si z ČR nemohl přivést, už se mi nevešel do kufru, ale mám zbytek kempovýho vybavení, tak to dáme dohromady :)
Takže v poledne přijela Terka a shodou náhod Margaret (paní domácí) se svym partnerem (říká mu Signál) dneska vyráží na ryby, tak nás pozvala ať se připojíme. Jirka i Lyndsy jsou v práci, ale já a Terka to berem a vyrážíme.
Jedem s lodí do zálivu, vypouštíme jí na vodu a s pomocí sonaru hledáme ideání místo na lovení. Věděli jste, že na sonaru vidíte i každou rybu? Ten moderní rybolov je trochu nefér :D
Vpodstatě nahodíte prut a tak do 10 minut něco chytíte, ale většinou to musíte vrátit, protože zákon povoluje lovení ryb jen od určitý velikosti, ty pod cca 25 cm musíte vrátit do moře.
Párkrát jsme se s lodí přesunuli, v jednu dobu jsme dokonce lovili v místě, kde se nějáký ptáci a i malý tučňáci vrhali po hlavě do vody a potápěli se pěkně hluboko aby chytili rybku. Vypadaj jako střely, když se střemhlav vrhaj do vody, ve velký rychlosti narážejí na hladinu a potopí se i několik metrů hluboko.
Moc se nám dneska nedařilo, chytali jsme jen samý malý rybky který jsme museli vracet, až nakonec Terce se podařilo chytit asi 5ti kilovýho Snappera (Snapper je nejlepší a nejdražší ryba jakou můžete na Zélandu chytit). Dalo to docela práci, dostat jí na palubu.
Domů jsme se dostali až kolem 9 večer, Margaret hned rybu usmažila a měli jsme tak výbornou večeři.

Já, Terka, Margaret a Signal na rybářský výpravě

Já, Terka, Margaret a Signal na rybářský výpravě

Chytali jsme až dokud nezapadlo slunce

Chytali jsme až dokud nezapadlo slunce

Posted in Nový Zéland by Luigy at Leden 3rd, 2014.
Tags:

Leave a Reply

*