Nový Zéland 27.10.2014 – Rotorua

Nakonec jsme u Franka zůstali celej jeden týden. A rozhodně jsme se během tý doby nenudili. Frank nás seznámil se svym svym synovcem Tepny, kterej měl pár dní volna a tak je strávil společně s náma a Frankem. Podívali jsme se společně například do muzea v Rotoruře, který vyprávělo příběh o lázeňských dobách Rotorury a dozvěděli jsme se, že město Rotorura i celý jezero a okolí je vlastně kráter prastarý obrovský sopky, podobně jako Taupo. Proto je tu tolik vulkanický činnosti.

Frank a jeho synovec Tepny

Frank a jeho synovec Tepny


Muzeum v Rotorure, puvodne lazne

Muzeum v Rotoruře, původně lázně

Další den jsme šli běhat do blízkýho lesa, tzv Redwoods. Kůra stromů tam je až překvapivě červená a společně se zeleným listím v korunách stromů vytváří nádherný barevný kontrasty. Další den jsme pro Franka a Tepny uvařili s Magdou Guláš s knedlíkama. Vařit knedlíky na Zélandu je vždycky záludný, kvůli odlišnejm kvasnicím a mouce, ale maso se nám povedlo na jedničku :) Magda taky absolvovala svůj pracovní pohovor a získala práci – uklízení v místním hotelu.

Guláš :)

Guláš :)

Nejradši jsem měl naše společný večery, kdy jsme všichni čtyři popíjeli a povídali o všem možnym, o Čechách, Praze, cestování, o Maorech a Zélandu o plánech budoucích i o příbězích co jsme prožili. Spousta momentů mi utkvělo natrvalo v paměti, jako například Frank zpívající písničky od Karla Gotta, nebo když Frank odkudsi vytáhnul balení českejch Fidorek :)

Magda a Frankova kočka, jmenuje se Krteček

Magda a Frankova kočka, jmenuje se Krteček

Přestože to bylo u Franka moc fajn, nemohli jsme u něj zůstat navždycky. Magda společně s prací získala i ubytování v hotelu a já měl v plánu pokračovat do Aucklandu. Náš poslední společnej večer vyšel zrovna na narozeniny Frankovi maminky, se kterou nás Frank už dřív seznámil a tak jsme pro ní připravili malou oslavu. Společně s Magdou jsme udělali český bramboráky a upekli perník místo dortu. A tak jsme všichni společně oslavili narozeniny Frankový maminky, která nám na oplátku zahrála a zazpívala několik Maorskejch písniček.

Frankova maminka

Frankova maminka


Oslava narozenin

Oslava narozenin

Další den jsme se všichni rozloučili a já vyrazil na sever do Taurangy. Tam jsem navštívil krásnou Mt Mauntganui, kde jsem skoro před rokem strávil jedny z prvních dní na NZ, dál jsem pokračoval přez Katikati, kde jsem v lednu strávil dva týdny, ve Waihi jsem znova obhlídnul ten obrovskej zlatej důl a pak dál do Aucklandu. Večer jsem dorazil do Orewy, kde měl čekali Peter a Margaret. U nich jsem měl zůstat dalších pár dní, než si najdu práci a bydlení v Aucklandu. Jsem vděčnej za to, že mám na Zélandu tolik přátel, kteří mi poskytnou střechu nad hlavou, když jsem v nouzi a docházej peníze. Do Aucklandu jsem dorazil s posledníma 400 dolarama na účtu. Musim rychle sehnat nějákou práci. Jakoukoli…

Posted in Nový Zéland by Luigy at Leden 1st, 2015.
Tags: ,

4 Responses to “Nový Zéland 27.10.2014 – Rotorua”

 1. Magda napsal:

  Tak konečně! :) Akorát po takový době to ztratilo ten pravý lesk! Byl to senzační týden!

 2. hrabenka napsal:

  Ahoj,

  Pekny pocteni…nevim zda uz to tady nekde neni zminene, ale na zacatku jsem cetla, ze sis vezl zrcadlovku…muzu vedet jak si resil ukladani dat? Preci jen s internetem to pry neni moc slavne a tak velke rawy nejde ulozit nekam na cloud. Diky moc :))

  • Luigy napsal:

   Ahoj, fotky ukladam do laptopu a zalohuju jeste na externi disk. Momentalne mam cca 7000 fotek (100 GB) za 14 mesicu. Co me trapi vic, je ale video. Celou tu dobu tocim svuj videoblog (davam dohromady dokumentarni film) a mam uz vic jak 500 GB videa :) Zalohovat do cloudu je tady nerealny, na NZ je internet limitovanej a drahej, v porovnani s CR.

Leave a Reply

*