Nový Zéland 20.9.2014 – Konec práce na stavbě

Dneska jsem byl naposledy v práci na stavbě.
Když jsem přijížděl do Queenstownu, měl jsem hlavu plnou ideálů o práci, kterou bych tu chtěl dělat a myšlenka na to, že bych celejch 6 měcíců pracoval na stavbě opravdu nepřipadala v úvahu. Nic jinýho se mi ale sehnat nepodařilo a tak mi nezbylo, než se držet tý stavby. Chtěl jsem to už několikrát zabalit a jet do Aucklandu. Byla to těžká práce, hodně fyzicky náročná a k tomu nám to ještě komplikovalo počasí. Uprostřed zimy nám teploty ráno klesali až k -10°C, občas nám v práci sněžilo, vítr nám metal sníh do tváří a nebo nám pršelo až jsme byli promočení na kůži.

Nepřízeň počasí

Nepřízeň počasí

Po nějáký době jsem si ale začal zvykat, tělo sílilo a přispůsobilo se nízkejm teplotám. Navíc jsme se s Darrenem (šéfem) stali opravdu dobrými přáteli a prožili společně spoustu dobrodružství. Nakonec jsem teda v Queenstownu zůstal celejch 6 měsíců jak jsem plánoval. Mám tady i možnost zůstat dýl, Darren je se mnou spokojenej a sám řikal, že by mi obstral pracovní víza. Kdybych chtěl, mohl bych tu zůstat rok, dva nebo i víc, stát se skutečnym stavitelem, založit rodinu a žít tady šťastně až do smrti. To je ale naprosto absurdní myšlenka pro dobrodruha jako jsem já :) Je třeba se posunout dál.

Stavitel

Stavitel


Postavil jsem čtvrtinu z toho co je na fotce

Postavil jsem čtvrtinu z toho co je na fotce


Naše parta - Brett, Darren, Will a já

Naše parta – Brett, Darren, Will a já

Proč teda opustit stavbu právě teď? Protože mi za necelý dva měsíce končí platnost původních víz, který jsem si právě úspěšně prodloužil o další 3 měsíce a dál se už prodloužit nedaj. Mám teď teda 5 mesíců na to, abych si našel práci, kde mi daj pracovní víza. To se může zdát jako hodně, až na to, že pracovní víza dávaj většinou až po zkušební době (3 měsíce). Navíc cesta do Aucklandu mi zabere další měsíc (po cestě je hodně míst který chci navštívit), takže na hledání práce budu mít jen měsíc času.

Takhle vypadaly naše pátky. Grilování a pivko :)

Takhle vypadaly naše pátky. Grilování a pivko :)


Po dokončení střechy jsme jednoho pěknýho odpoledne natáhli na střeše síť a zahráli si tenis :)

Po dokončení střechy jsme jednoho pěknýho odpoledne natáhli na střeše síť a zahráli si tenis :)


Na fotce je ještě Darrenova žena, děti a tchán

Na fotce je ještě Darrenova žena, děti a tchán


Když měl Darren narozeniny, udělal jsem mu dort :)

Když měl Darren narozeniny, udělal jsem mu dort :)


Moje židle. Při její výrobě jsem nepoužil pilu. Tzn všechny díly jsem našel tak jak jsou

Moje židle. Při její výrobě jsem nepoužil pilu. Tzn všechny díly jsem našel tak jak jsou

Co můžete v nejbližší době očekávat na blogu? Budu znova na cestách, objevovat nový místa, potkávat nový lidi, bude víc času na psaní a na fotky, takže to tu ožije.
Dneska jsem byl naposledy v práci, zítra ráno naskládám všechny svoje věci do auta a vyrážim směrem na jih, navštívit nejjižnější cíp Novýho Zélandu a taky světoznámej Milford Sound, kterej je nejnavštěvovanějším místem na NZ. Společnost mi bude dělat jakejsi Germán, kterýho jsem našel přez inzerát na spolucestování. Za týden by jsme se měli vrátit do Queenstownu (tady na jihu je tak málo silnic a tolik hor, že se Queenstownu nevyhnete :) ) a dál pak budu pokračovat sám do Christchurch, kde se snad potkám se svojí starou partou z Hastings.
Těšim se na to :) Jdu balit, mějte se fajn!

Posted in Nový Zéland by Luigy at Září 19th, 2014.
Tags: ,

5 Responses to “Nový Zéland 20.9.2014 – Konec práce na stavbě”

 1. Martin napsal:

  Zdravím.
  Pecka,pěkně jsi se v Queen usídlil na takovou dobu a zrovna přes zimu.Jinak pěkná židle,aj pěkná „náhoda“ najít kus dřeva se svým jménem :-D
  Je vidět,že máš vysoké cíle,když necháš takovou příležitost jít,když ti nabízí pracovní místo na delší dobu a ještě se šéfem užiješ tolik srandy.
  Ať sa v Aucklandu daří,třeba sa tam minem.Hlavně ať najdeš vyhovující job.

 2. Wien napsal:

  Ty blaho Ty jsi blazen odmitnout Darrena a doufat, ze nekde jinde dostanes viza. Ja bych se toho chopila, protoze takova prilezitost se uz nemusi opakovat. Ale zase je to dobry pro nas ctenare, ze tu bude zase nejake dobrodruzstvi. :)) Drzim palce, aby to vyslo. A prinejhorsim, kdyz nic nenajdes, Darren urcite bude mit pro Tebe porad misto. :)

  • Luigy napsal:

   Srdce rika zustan, ale moc dobre vim, ze za rok nebo dyl bych z ty prace byl otravenej a byl bych ve stejny situaci jako kdyz jsem bydlel v Praze. Jak se rika: v nejlepsim prestat :)

   • Wien napsal:

    Nerikam delat to do smrti, jen dokud nedostanes PR, abysis mohl delat co chces a nemusel si delat starosti s vizama. :) Ale to taky zalezi, jak moc dlouhodobe to na Zelandu planujes.

Leave a Reply

*