Nový Zéland 2.5.2014 – Práce na stavbě v Queenstown

Jak jsem psal minule, sehnat práci v Queenstown neni jednoduchý, každej by tady chtěl bydlet a pracovat. Já měl naštěstí práci domluvenou předem a tak už hned čtvrtej den po příjezdu jsem ráno stával v půl sedmý, abych byl včas na stavbě. Darren si se mnou nejdřív nebyl jistej a tak mi na začátek slíbil jen dva až tři dny práce v týdnu a dával mi úkoly jako přenes tohle támhle, vykopej díru, zameť a ukliď, ale když viděl že nejsem uplně neschopnej, našel pro mě práci na každej den. Druhej tejden už mi svěřil elektrický nástroje (vrtačky, pily, frézy, nailgun) a nechal mě i vyměřovat důležitý parametry a nahlížet do plánů.

Celkový pohled na stavbu

Celkový pohled na stavbu


Betonování

Betonování

Teď mám za sebou třetí týden a pomalu si zvykám. Práce to neni jednoduchá, často je potřeba přenášet těžký součásti nebo materiály, teploty klesaj každym dnem, tenhle týden nám poprvý mrzlo a na kopcích nad náma se už drží sníh. Pořádně se oblíct nemá smysl, protože se pak nemůžete hejbat a tak jediný co zbejvá je zahřát se prací. I přesto mám tuhle práci rád, je zajímavá, učim se tu novejm užitečnejm věcem a je uspokojující vidět ten každodenní pokrok.
Barák kterej stavíme, bude jeden z těch větších, rodinej, dvoupatrovej a poměrně luxusní s nádhernym výhledem. Na stavbě pracujeme čtyří – Darren (šéf), Jade, Brett a já. Občas se na stavbě objeví dalších pár lidí, když například přijede betonovací četa nebo zedníci. Zrovna minulej tejden jsme dobetonovali přízemí a začala ta zajímavější část – práce se dřevem. Konstrukce novozélandskejch domů se trochu liší od těch evropskejch, hlavní rozdíl je v upřednostňování dřeva při stavbě zdí, namísto cihel. A tak jsme celej tenhle tejden dávali dohromady rámy zdí. Jde to docela rychle, když máte nailgun co vám střilí do dřeva jeden hřebík za druhym. Jen tak pro zajímavost, naiguny máme dva a vystřílíme s nima až 1000 hřebíků denně. No představte si, zatloukat to kladivem :)
Taky se mi líbí, jak si tu vážej stavitelů. Stavitel je nadprůměrně placená a respektovaná profese i já, přesto že nemám žádnou kvalifikaci ani zkušenosti, dostávám velice slušnej plat.

Vyzbrojenej vrtačkou :)

Vyzbrojenej vrtačkou :)


No schválně, která kancelář má lepší výhled?

No schválně, která kancelář má lepší výhled?


Cestou do práce

Cestou do práce


Představte si, koupil jsem si do práce boty od Baťi! :D

Představte si, koupil jsem si do práce boty od Baťi! :D

Díky Darrenovi, kterej je kamarádskej a vstřícnej jsem pro vás mohl připravit i krátký video ze stavby:

Posted in Nový Zéland by Luigy at Květen 4th, 2014.
Tags: ,

6 Responses to “Nový Zéland 2.5.2014 – Práce na stavbě v Queenstown”

 1. Marko napsal:

  Takovou krasnou praci ti muzu jen zavidet. Ucit se delat hezke a potrebne veci a navic na tak nadhernem miste. No parada.
  Urcite bych se pridal taky kdyby to slo.

 2. Rorejs napsal:

  Při takových panoramatech to musí jít od ruky jedna báseň.

 3. Katka napsal:

  Úžasná krajina. Jak se tam pracovalo? Já bych asi pořád čuměla po těch horách a ještě bych si uřízla prsty…

  • Luigy napsal:

   Na koukání při práci bohužel neni moc čas, je tu pravidlo, že během pracovní doby se nesmim zastavit. Když zrovna neni co dělat, pustim se do uklízení, nebo se snažim vypadat, jako že něco dělám. Ale při svačině nebo obědu se nakoukáme dost :)

 4. Jan napsal:

  Ahoj, zajímalo by mě, jakou bych měl mít úroveň angličtiny (B1, B2..) abych mluvil plynule anglicky na Zélandu. Dík moc.

  • Luigy napsal:

   Pusť si nějákej film v angličtině bez titulků. Jestli rozumíš tomu co řikaj, tak se domluvíš ;)

Leave a Reply

*