Nový Zéland 1. den – Přílet

Na letišti v Aucklandu je hodně přísná kontrola. Nejdřív imigrační, a pak proclení. Na imigračnim si vás proklepnou jestli nejste vandrák co jim tam jede vytěžovat systém a při proclení hlídaj aby nikdo nepřivezl žádný ovoce, nebo třeba i hlínu na botách, zkrátka si hlídaj tu svojí perfektní přírodu.
Každopádně jsem prošel a jsem tu, na Zélaně!! Je to úžasnej pocit, když se podíváte dolů, na svoje nohy a říkáte si, že tím směrem je váš domov :)
Chytil jsem autobus do centra, přímo do přístavu (Ferry Terminal). Tam jsem nechal zavazadla a vydal se na průzkum hlavní třídy – Queen street a okolí přístavu. Byl jsem z toho u vytržení. Pořád si nějak nemůžu v hlavě srovnat, že jsem na opačnym konci světa. Pořád čekám, že se probudim doma. Těžko tomu uvěřit. Ale tyhle krásný pocity se zároveň mísej s pocitama úzkosti. Přecijen, jsem tu sám a když se něco stane, nikdo mi nepomůže. Mám tu pár věcí v kufru, pas a kreditku. Pas a kreditka jsou pro mě momentálně dvě nejduležitější věci na světě. Přít o ně.. bojim se domyslet.
Můj plán je navštívit svojí vzdálenou příbuznou, Táňu, kterou jsem ještě nikdy neviděl. Po emailu jsme se domluvili, že u ní můžu zůstat první dvě noci.
Táňa bydlí na Ostrově Waiheke, kterej má asi 20km v průměru a slouží obyvatelům Aucklandu jako rekreační oblast. Táňa tam bydlí, se svým mužem, Paulem (Angličan). Oba jsou moc fajn, udělali mi dobrou večeři a povídali jsme o tom co bude. Snaží se mi ve všem vyjít vstříc. Jsem za ně moc rád.
Kolem deváté večer se už sotva držím na nohou. Padám do postele.

Aucklandský ferry terminal

Aucklandský ferry terminal

Autoportrét na palubě ferry

Autoportrét na palubě ferry

Luxusní loď Dawn Princess

Luxusní loď Dawn Princess

Odplouvám z Aucklandu na Waiheke island

Odplouvám z Aucklandu na Waiheke island

Posted in Nový Zéland by Luigy at Listopad 14th, 2013.
Tags:

Leave a Reply

*