Nový Zéland 17.5.2014 – Jak jsem se musel vystěhovat

Tak jsem se v Queenstownu docela pěkně zabydlel a začínám si zvykat na tu novou každodenní rutinu a novou práci, když jednoho dne přijdu z práce, dávám si sprchu jako každej den a zrovna když vylejzám ze sprchy, otevřou se dveře od koupelny a vejde nějáká starší ženská. Za ní koukám stojej další tři latino-američani a tak na sebe všichni koukáme, já jen v trenkách. No ženská se hned omluvila a dveře zase zavřela. Osušil jsem se a jal se paní vyptávat, cože dělá u nás doma. Ukázalo se, že to je majtelka baráku, která tu provádí lidi, protože byt je k pronájmu. Nic víc mi neřekla, prej si to mám vyřídit se svejma spolubydlícíma (to je teda ochota). Když přišli Oliver a Caroline domu, vysvětlili mi, že jim k 1. červnu končí nájemní smlouva a majtelka jim jí neprodloužila. Prej má nějáký výhrady k tomu, jak se o byt staraj. Nechápu to, byt je totiž krásně uklizenej a v perfektním stavu. Nevim a ani nechci zkoumat, kde je pravda, jestli je opravdu vyhodila, nebo se prostě chtěj přestěhovat jinam, každopádně do konce měsíce si musim najít novej byt.
Je to škoda, byt byl fajn, ale zase nebyl nejlepší. Mám na to tři týdny, tak si dám záležet a najdu nějákej lepší, asi už bez britů. Moc je nemusim, většina z těch, co jsem tu potkal jen věčně čumí na televizi (ne na filmy, ale na naprosto nesmyslný a nudný programy), baví se o kravinách (kdo kde toho kolik vypil apod) a baví se strašně hlasitě.
Jinak v práci to jde fajn, tenhle tejden nám ani nemrzlo, práce odsejpala a je vidět velkej pokrok na baráku.

Stavba se nám odlepila od země, stavíme stěny a patro

Stavba se nám odlepila od země, stavíme stěny a patro

Dřevo a ocel, nejpoužívanější materiály při stavbě novozélandských domů, spolehlivě odolaj i zemětřesení.

Dřevo a ocel, nejpoužívanější materiály při stavbě novozélandských domů, spolehlivě odolaj i zemětřesení.

Nedávno jsem vám taky psal, že pracuju na velkym projektu o kterym nechci mluvit – no teď už to můžu odtajnit, protože to nevyšlo. Ucházel jsem se o místo Media a Event Coordinatora pro místní lyžařský středisko. Práce spočívala v natáčení videí a focení fotek na svahu, sdílení na sociálních sítích a pořádání eventů. Prostě dream job :) Měsíc jsem dával dohromady ultimátní CVčko, jaký ještě v žádnym HR oddělení neviděli. Bylo to se stylovym designem, fotkama a videama co jsem natočil a vůbec, pochybuju, že se o tu práci ucházel někdo s lepšíma referencema.
O to smutnější byl okamžik, kdy mi přišel automatickej email z jejich systému že moje žádost byla zamítnutá. Schválně jsem zkontroloval, zda někdo navštívil referenční odkazy který vedli z mýho CV – ukázalo se, že to nikdo ani nečetl. Bavil jsem se s několika místníma, kteří mi vysvětlili, že tady se práce získává hlavně na základě známostí. Zkušenosti a reference jsou prej vedlejší. Je to škoda a byl jsem z toho hodně naštvanej, ale dál koukám na inzeráty, jestli nenajdu něco podobnýho.
A to je pro dnešek vše, pokračovaní zase za týden ;)

Posted in Nový Zéland by Luigy at Květen 17th, 2014.
Tags: ,

Leave a Reply

*