Nový Zéland 15. den – Na správnym místě

V minulých dílech jste viděli: Honza sehnal práci. Sehnal si i transport a bydlení a když už to vypadalo, že všechno bude fajn, dozvěděl se že jeho budoucí zaměstnavetel je známej podvodník. Nyní je zpátky na začátku a je třeba hledat práci úplně odznova. Co ovšem Honza ještě netuší je, že se nachází na správném místě s těmi správnými lidmi a nic ještě není ztraceno…
Pondělí, 7 hodin ráno vstávám a beru do ruky list zaměstnavatelů, který mi dal včera večer John (vedoucí tábora). Je na něm asi 30 telefoních čísel. Všem jsem tedy postupně napsal SMS, že 2 češi a 2 francouzi hledají práci. Nebyl jsem totiž sám kdo hledal práci a domluvili jsme se, že budem hledat společně. Bydlíme všichni 4 v jednom pokoji a tak by bylo výhodnější mít stejnou práci, aby jsme společně vstávali a taky mě kluci prej budou vozit. Zároveň jsem ještě našel na internetu list dalších asi 20ti kontaktů, celkem jsem teda rozeslal okolo 50ti SMS a pak jsme čekali co bude…
Celkem přišli 3 pozitivní odpovědi, že pro nás mají práci, začínající někdy v průběhu týdne a ať se dostavíme na tu a tu adresu, vyřídit formality a jedna odpověď že pokud bydlíme v Eco Lodge, přijedou se na nás v 11 sami podívat.
To nás potěšilo. Plán byl počkat do 11 a pak objet zbývající 3 kontakty.
To ale nebylo potřeba. Když v 11 přijelo auto a v něm Pacifikánka (jedna z mnoha místních přistěhovalců z Pacifickejch ostrovů, vypadaj podobně jako černoši v USA – černý a tlustý), řekla nám že máme jet s ní. Tak jsme naskákali do auta Francouzů a jeli jsme. Dovedla nás přímo do jednoho z jablečnejch sadů, kde nám ukázala jak se protrhávaj jablka a v 11:30 už jsem začal protrhávat svůj první strom :D Protrhávali jsme až do 4 odpoledne a pak jeli zpátky do tábora. Tak jsme všichni 4 získali práci :)

Posted in Nový Zéland by Luigy at Listopad 25th, 2013.
Tags:

3 Responses to “Nový Zéland 15. den – Na správnym místě”

 1. Honza napsal:

  Už nedočkavě čekám na pokračování. :D Je super, že píšeš každý den! :)

 2. Aneta napsal:

  Ahoj Honzo,

  skvělý blog, teda vlastně úžasnej! Jsem pravidelnou čtenářkou a jsem dost zvědavá, jak se to bude vyvíjet … upřímně, dokud ti nedojdou peníze, tak bych nepracovala:-) Po práci už na žádnej kopec s pěkným výhledem nevylezeš a nebudou žádný fotky, na který bysme mohli koukat:-)

  Držím pěsti.
  Aneta

  • Luigy napsal:

   Díky :) Zas tak moc peněz nemám abych tu vyžil několik měsíců bez práce, navíc je zrovna sezóna a je spousta práce. Sezóna je do vánoc a pak se pustim do pořádnýho cestování :)

Leave a Reply

*