Nový Zéland 13. den – Kolo

Dneska jsme hned ráno vyjeli s babičkou na výlet na místní kopec, byla odtud pěkná vyhlídka na okolí.
Taky se mi podařilo vydražit na Trademe kolo, takže už se mám jak dostat do práce a můžu se trochu porozhlídnout po okolí. Pořád čekám na potvrzení pondělní práce. Tohle je nejhorší, sedět doma na zadku a čekat…

Vyhlídka na Te Mata Peak

Vyhlídka na Te Mata Peak

Pohled na Hastings a okolí shora

Pohled na Hastings a okolí shora

Babička mě nedokázala pořádně vyfotit, tak přikládám fotku s ní a s bicyklem kterej jsem vydražil na Trademe za 205$

Babička mě nedokázala pořádně vyfotit, tak přikládám fotku s ní a s bicyklem kterej jsem vydražil na Trademe za 205$

Posted in Nový Zéland by Luigy at Listopad 25th, 2013.
Tags:

3 Responses to “Nový Zéland 13. den – Kolo”

 1. Honza napsal:

  Můj ty bože, ta vyhlídka je… prostě boží! :)
  A babi má hezký záhonek. :D Vůbec by mě zajímalo, co je zač. :)

 2. lucifuk napsal:

  Kolo mas hezky, to je dobre ze jej mas. Bude se hodit. Nejlevnejsi doprava a i doleva :)
  Te Mata moc dobre pamatuji. Byl to muj prvni vylet z Hastings pesky. Kazdy den jsem na nej koukal z farmy kde jsem trhal jabka.
  Prvni volny den jsem se vydal na nej pesky. Vypadal celkem blizko z Hastings protoze to je jediny nejblizzi kopec, vlastne jakasi zvednuta kamenna deska k oblakum. Jenom k nemu jsem sel skoro hodinu. Stoupani od Hastings vlastne z Havelocku docela dobry. Nahore krasny vyhled az za Napier a Cape Cidnapers. Jizni strana je mnohem strmsi smerem k rece Tukituki. To jsem zdolal taky smerem stremhlav dolu a sel jsem pak dal k mori. To bylo ale uz v jiny den.
  Nekde v tom udoli reky Tukituki jsem chytnul stopa az na Ocen Beach. Doporucuji navstivit. Nejlepsi koupani v celem okoli Napieru. Jezdivali jsme tam casteji.
  Pisecna plaz je dlouha hodne kilometru a hlavne kousek dal od Morgam Pottery uz potkas jen malokoho. Sel jsem po te plazi az na Cap Kidnapers kde je zajimava ptaci rezervace a uzasny utes. Splhal jsem tam po silenych srazech (vic nez 50 stupnu)a utesech ale bylo to uzasne a dobrodruzne. Nadherne vyhledy, nevidana priroda a divocina.
  Z Cap Kidnapers se da jit pod zajimavymi utesy az do Haumoana. Vyzaduje to vsak znalost prilivu a odlivu. Je tam asi hodinovy kus cesty ktery se pravidelne zaplavuje prilivem a pro neznalce to muze byt nebezpecne.
  Z Haumoana jsem jel asi 3 stopy zpet do Hastings. Docela mne bolely nohy. Ten den jsem usel snad 35 km.
  Udelej si tam vylet stoji to za to. Dokonce pod Cap Kidnapers jsem spal jednu noc na plazi pod sirakem. Nadherna noc za uplnku. Akorat priboj celou noc tak hucel ze jsem myslel ze mne zaleje ve spacaku i kdyz jsem byl dost daleko na brehu.

Leave a Reply

*