Nový Zéland 11. den – Shánění bydlení

Dnešní mise – najít nejlepší bydlení v Hastings, kde zůstanu až do Vánoc. Takže klasicky sedím na svojí lavičce, chytám wifi, procházím všechny backpackers v okolí. Píšu si taky na FB s několika čechy co jsou na NZ. Jeden z nich bydlí dokonce v Hastings, prej v Eco Lodge. Koukám na to, když tu si ke mě přisedne nějáká slečna (Vážně, co je s tou lavičkou? :D ). Povídáme si a když se zeptám kde bydlí, odpoví že v Eco Lodge :D To už nemůže bejt náhoda.
Po obědě se vydávám do Eco Lodge. Jak název napovídá, je to ekologicky soběstačná ubytovna. Používaj dešťovou vodu (na Zélandě běžná věc), na střechách maj panely na ohřev vody a vypadá to tu spíš jako letní tábor než ubytovna. Vešel jsem do budovy s nápisem office a sotva vejdu, chlapík za pultem rozpřáhne doširoka ruce, usměje se a zvolá: Welcome, friend of the nature! What can I do for you? To mě trochu vyděsilo, ale vypadá sympaticky, trochu jako skautskej vedoucí. Vysvětluju že potřebuju ubytování do vánoc. Chlapík na to „Žhá-dný phro-blem“ :D lámanou češtinou. Prej tu mívá víc čechů než němců. To se mi líbí. Ukazuje mi fotky předchozích obyvatel, čechů a taky fotku nějáký kočky. Její jméno je „kho-čka“. Provádí mě celym komplexem, je to několik menších dřevěnejch budov, některý části jsou dost improvizovaný. Opravdu víc jak letní tábor než ubytovna. Lidi jsou tu fajn, několik z nic jsem vyzpovídal.
Řekl jsem mu, že to beru (od neděle). Sice to nebude tak komfortní jako předchozí backpackers, ale něco mi řiká, že tady budu mít hodně o čem psát :)
Cestou zpátky v centru narážim na místní slavnost. Je to sranda, Hastings je fakt zapadákov, takže tohle je pro ně opravdu velká událost. Přikládám fotky.

Veselka v Hastings

Veselka v Hastings

Lavičky na kterých každý den chytám wifi a potkávám nejrůznější lidi jsou tentokrát obklopený stánkama se všim možnym

Lavičky na kterých každý den chytám wifi a potkávám nejrůznější lidi jsou tentokrát obklopený stánkama se všim možnym

Posted in Nový Zéland by Luigy at Listopad 22nd, 2013.
Tags:

4 Responses to “Nový Zéland 11. den – Shánění bydlení”

 1. Michal Vávra napsal:

  Ahoj.

  Dík za lavičku. :) Zkus zjistit, co je to za výrobce a model, zkusíme to dát někam v Praze :)

  Ještě k tvému nápadu s kolem – nebylo by nejpříhodnější kopit si motorku nebo scooter? :) Je to jen nápad a nevím, nakolik by to bylo komplikované.

  M.

  • Luigy napsal:

   Nevidim jedinou výhodu skůtru.. Je to mnohem dražší, těžko se schání, těžko prodává, musíš ho registrovat, mít technickou, pojištění a cojávim a do autobusu / vlaku ho nedostaneš. Ryhlost je podobná jak kolo.

 2. Honza napsal:

  Teda Honzo, kdybych mohl, tak jedu zítra na Zéland taky. Tak jak to popisuješ, tak z toho má člověk skoro pocit, jako by to byl ráj na zemi. :)

Leave a Reply

*