Nový Zéland 11.5.2014 – Jak si najít kamarády a zabydlet se v novym městě

Když se přistěhujete do novýho města, najdete si byt a práci je načase se porozhlídnout taky po novejch kamarádech. Přecijen žít tu sám by bylo smutný a nudný. Doteďka jsem vždycky bydlel v backpackerech nebo kempech, kde byly hromady lidí a seznamovalo se velice jednoduše, ale tady, ve městě to bude složitější.
Tak samozřejmě tu mám svoje spolubydlící a kolegy v práci. Kolegové jsou fajn a každej pátek máme tradiční odpolední pivko po práci. Spolubydlící jsou taky příjemný lidé, bydlim s britskym párem (Caroline a Oliver) a pak tam ještě s náme bydlela jedna britka, ta se ale následně odstěhovala, místo ní se nastěhoval další brit s přítelkyní a teď se odstěhovali i oni. Caroline a Oliver jsou ale fajn, maj ještě strašně tlustýho psa Charieho co pořád jen spí.
Jednu kamarádku jsem si tady našel přez inzerát. Ne, nebyla to seznamka :) čtu pravidelně všemožný inzeráty v novinách a narazil jsem na jeden, kde jakási holčina scháněla fotografa na pár fotek. Focení mě baví a neměl jsem co jinýho na práci, tak jsem se jí ozval a fotili jsme celý jedno odpoledne, venku, v podzimním Queenstownu. Nechtěl jsem za focení žádný peníze, tak mě aspoň Amy (tak se jmenuje) pozvala na večeři do hotelu Hilton, kde pracuje. Po půl roce jsem tak konečně jedl v restauraci. Ani nevíte, jak mi tyhle večeře chyběj :) V Praze je dobrá restaurace na každym rohu a jsou relativně levný, v poměru k těm na Zélandu. V místních restauracích stojí jídlo v přepočtu 500 Kč (za porci) a 100 Kč za pivko a to neni žádnej luxus. Taky nabídka jídel je trochu strohá, v menu tu najdete většinou jen 5 až 10 položek, což se s bohatejma nabídkama v českejch restauracích nedá srovnat.

Amy a podzimní Queenstown

Amy a podzimní Queenstown


Amy a podzimní Queenstown

Amy a podzimní Queenstown

Další přátelé mi přijeli záhy po mym nastěhování – Jirka a Lindsy (se kterejma neustále potkávám a rozcházim) se taky rozhodli strávit zimu v Queenstownu a našli si tu byt, asi 300 metrů ode mě, což je vtipný, protože přibližně stejně daleko jsme od sebe bydleli s Jirkou v Praze :) Často tak trávim víkend právě s nima. Oblíbili jsme si dva místní bary – Cowboys, kde se nosej klobouky, sedí se na baru v sedlech a maj i elektrickýho býka :) a druhej se jmenuje 1876 a tam maj pivko jen v přepočtu za 70 Kč. Z toho druhýho baru taky máme srandovní historku, jednou večer jsme tam zaslechli skupinku lidí povídat si česky a když jsme je pozdravili, jeden z nich mě najednou poznal, že prej mě zná z mýho blogu :)
Taky jsme si oblíbili místní Ferg Burger, vyhlášenej fastfood, kde maj obří burgery za dobrou cenu a kvalitou srovnatelný se slušnou restaurací.
Dál jsme s Jirkou a Lyndsy navštívili festival v sousedním městečku Arrowtown a vyjeli jsme si i na místní horu, kde je lyžařský středisko Coronet Peak.

Festival v Arrowtown

Festival v Arrowtown


Coronet Peak, zamnou startovací plocha pro paragliding

Coronet Peak, zamnou startovací plocha pro paragliding

Sám jsem pak ještě podniknul několik výprav po okolí a hlavně jsem si oblíbil projížďky autem podél jezera, který má na dýlku 100km a vede kolem něj úžasná klikatá silnice.
Přátel tu sice nemám moc, ale o to víc myslim na ty, co mám v Čechách. Nemyslete si, že když vám nepíšu, že mi nechybíte. Přál bych si, aby jste tu mohli bejt semnou, pak by mi tu totiž nic nechybělo a byl bych tu absolutně šťastnej :)
Mějte se fajn a za týden zase ahoj ;)

Posted in Nový Zéland by Luigy at Květen 12th, 2014.
Tags: ,

Leave a Reply

*