Nový Zéland 10. den – Nápad s bicyklem

Něco mě napadlo – důvod proč nemůžu sehnat práci je, že nemám auto. Bez auta se nemůžete dostat do sadů kde máte trhat jablka. Sady jsou v okruhu několika kilometrů okolo města a když jeden den pracujete v jednom sadu, neznamená to, že ve stejném sadu budete pracovat i zítra. Zkrátka musíte být mobilní.
Auto si kupovat nechci. Samotnýmu se mi nevyplatí, není to malá investice, při nákupu můžete někomu naletět a taky bych se nerad vázal, kdepak, chci mít jen batoh na zádech.
No a ten můj revoluční nápad, byl koupit si kolo :) Stejně je tu všude rovina a kolo se bude hodit i na výlety ve volný dny a dá se jednoduše zase prodat.
Ráno jsem po snídani kopil noviny, prohlídl inzerci, prohledal inzeráty na internetu, domluvil si po telefonu schůzku s jednim kontraktorem a jeli jsme. Babička mě vzala zase svym autem, po cestě jsme objeli ještě pár dalších farem kde jsem se poptal, ale nikoho nehledali. Každopádně domluvená schůzka dopadla výborně. Majtel sadu vypadal jako profík (ne jako ten ušmudlanej farmář posledně) a slíbil mi práci od pondělí, možná dřív, že ještě napíše.
Nebyl jsem tu jedinej, kdo se dneska ucházel o práci. Byly tu ještě dva páry a jeden z nich k mý radosti byli češi. Tak jsme zase vyměnili pár informací a překvapivě jsme si vzpoměli, že jsme se už potkali v kanceláři PickNZ, ale to jsem ještě netušil že jsou to češi :)
Cestou zpátky jsme se byli podívat v prodejnách bicyklů na nějáký ojetiny, ale moc toho neměli. Zamířil jsem teda s notebookem na svojí oblíbenou lavičku, chytat wifi a hledat kolo na Trademe (něco jako Ebay).
Chlapík se mi ten den už neozval, tak snad to pondělí platí. Ale i kdyby ne, alspoň už vim jak na to :)

Posted in Nový Zéland by Luigy at Listopad 20th, 2013.
Tags:

3 Responses to “Nový Zéland 10. den – Nápad s bicyklem”

  1. Michal Vávra napsal:

    Ahoj výletníku :)

    Přidej sem, prosím, fotku kouzelné lavičky, ať známe středobod tých zážitků na Zélandu :) Dík

    M.

  2. Honza napsal:

    Babi nakrmí, ustele, zaveze. Dobrý servis! :D

Leave a Reply

*