Austrálie 9.9.2015 – Roadtrip den 2

Ráno jsme si dali kafe na benzínce, rozloučili se s holkama a vyjeli směr Newcastle a po nákupu jsme pokračovali dál na poloostrov kde je Nelson Bay. Je tu asi 30km dlouhej pás s velkejma písečnejma dunama, kde se dá podniknout projížďka v teréních minibusech. To si ale šetříme na Fraser Island kterej má bejt mnohem lepší a tak jsme tady podnikli aspoň projížďku na velbloudech za kterou chtěli jen $25. Další zvíře, který jsem si předtím nikdy neošahal (nepočítám zoo a cirkus). Prej jich tu je v australský poušti požehnaně.

Velbloudi moc na drbání nejsou

Velbloudi moc na drbání nejsou


Parkoviště odkud jezdí výpravy na duny

Parkoviště odkud jezdí výpravy na duny


Kaluž v poušti

Kaluž v poušti

Po velbloudech jsme si autem projeli celej poloostrov a navštívili pár pěknejch míst a taky vylezli na 160m vysokej kopec, ze kterýho byl super výhled.

Výhled na Nelson Bay

Výhled na Nelson Bay


Pohled zpátky na poloostrov

Pohled zpátky na poloostrov

K večeři jsme si koupili steak, že zkusíme najít někde u vody BBQ, kterých je kolem pobřeží početně a jsou zadarmo k použití. Jsou to většinou dobře udržovaný, masivní, plynový, zabudovaný grily. Hovězí maso je v AU relativně levný, nebo spíš míň drahý než ostatní věci, takze steak s rejží nevyjde o moc dráž než naše včerejší těstoviny s omáčkou a sejrem. Našli jsme si teda gril v Hawks Nest, udělali večeři a vydali se na sever podél pobřeží, kudy vedla už přesně ta správná vedlejší zapadlá silnice, bez značení a bez aut. Zkusili jsme najít kemp, ale jeden byl moc drahej a druhej zavřenej, tak jsme se utábořili v autě hned vedle silnice. Jsme tu už asi dvě hodiny a ještě kolem neprojelo ani jedno auto. Tak pochybuju, že nás tu někdo bude rušit nebo vyhánět :)

Braian a za ním přístřešek s BBQ

Braian a za ním přístřešek s BBQ

Posted in Austrálie by Luigy at Září 12th, 2015.
Tags: ,

Leave a Reply

*