Austrálie 8.9.2015 – Vyjíždíme na roadtrip

Dneska jsem potkal svýho novýho spolucestujícího. Už po chvilce mi bylo jasný, že s nim moc srandy a dobrodružství nebude, ale nikoho jinýho jsem nakonec nesehnal, tak to spolu zkusíme. Jmenuje se Barian a je z Chile. Je to takovej ten tichej typ kluka, co se ve skupině lidí moc nahlas neprojevuje, žije si v tom svym světě, loudá se a vůbec všechno dělá pomalu a v případě Braiana taky fotí všechny ptáky okolo a naopak si nefotí to, co fotí většina lidí. Je prostě takovej svůj. Máme toho prámálo společnýho a jsme dost protikladný typy lidí. Tak jsem zvědavej, tak tohle dopadne. Vydáváme se na cestu ze Sydney do Cairns. Dva týdny spolecnýho cestování a 3000km před námi.
Braiana jsem nabral dopoledne na Seaforth, kousek severně od centra Sydney, ale trvá nám to ještě asi tak hodinu, než se vymotáme ze Sydney. V Austrálii je všechno obrovský a mohutný a tak i dálnice na sever ze Sydney je mohutná šestiproudovka vytesaná do masivní červený skály. Opouštíme jí při první příležitosti a odbočujeme na silnice podél pobřeží. Žádnej pěknej výhled nám to ale stejně nenaskytlo.

Pobřeží Austrálie - Pláže a skály

Pobřeží Austrálie – Pláže a skály

První zastávku jsme udělali na Shelly beach, která byla zrovna zavřená pro surfisty, ten den se tam prej proháněl žralok. Dál jsme v The Entrance navštívili plameňáky, který tu volně žijou na nábřeží u moře a svojí kejvavou chůzí pochodujou sem a tam mezi lidma, někteří se drze producírujou i před místní kavárnou a obchodama.

Pelikáni a vpravo můj spolucestující Braian

Pelikáni a vpravo můj spolucestující Braian

Dál jsme odpočili zase trochu do vnitrozemí, aby jsme navštívili Morriset, kde u místní nemocnice mají velkej pozemek, kde se volně proháněj stovky ochočenejch klokanů. Poprvé v životě jsem tak viděl klokana. A nejen to, mezi klokany se dalo normálně procházet, aniž by si vás všímali a pokud jste u sebe náhodou měli pytel mrkví jako my, nechali se od vás i krmit.

Plnej park klokanů

Plnej park klokanů

Klokan mi překvapivě příjde příbuznej králíkům. Žere trávu (od vás si nechá líbit mrkev), pomalu hopká okolo a rychle zdrhá, když se vyskytne nebezpečí. Tihle klokani ale byli tak ochočení, že se od vás klidně nechali i drbat (po tom co jste jm dali mrkev) a nenamítali nic ani proti obejmutí :) jsou nádnerně heboučký a roztomilý až k sežrání. Nejroztomilejší jsou, když pak za váma pomalu hopkaj, doufajíce že jim dáte ještě trochu tý mrkve. Co do inteligence toho moc nepobrali. Klokani jsou rostomilý, ale hloupý. Nevšinou si, když jim mrkev hodíte a pokud jim nemáváte mrkví přímo před obličejem, nebudou si vás vůbec všímat a budou dál škubat trávu. Při vašem prvnim rychlym pohybu pak bleskurychle odhopkaj o pár metrů dál.

Jsou tak parádně mazlivý :)

Jsou tak parádně mazlivý :)

A tak jsme tu strávili celej zbytek odpoledne, fotili se s klokanama, drbali je na zádech a mazlili se s nima. Byli jich tu stovky, od 30cm až po víc jak metr. Ty nejmenší byli schovaný v kapsách.

Klokan

Klokan

Pomalu se nám chýlilo k západu slunce (máme tu světlo od šesti do šesti) a tak jsme se začali poohlížet po místě na spaní. Chceme na cestě co nejvíc ušetřit a tak se budem snažit spát co nejvíc zadarmo v autě. Můžu doporučit aplikaci Wiki Camps, kerá dokáže poradit parádní místa, jako například plácek co jsme našli pro dnešní noc, hned za benzínkou, uprostřed lesa, parkovalo tam už jedno auto a v něm tři Britky. Zaparkovali jsme opodál a přendali všechny věci na pření sedačky, čímž jsme v mym kombíku vytvořili vzadu parádní místo na spaní. V Toyotě Camry se daj zadní sedačky složit do uplný roviny, kde se pak dá pohodlně ve dvou přespat a s mojí výškou 175 cm si můžu i natáhnout nohy.
Při večeři k nám přijelo ještě jedno auto a z nej vystoupil chlápek co vypadal jak ranger, ale vyklubal se z něj jen místní rybář, co si přijel pokecat. Dal nám dvěma a i holkám každýmu pivko a potom co s náma asi půlhodinu povídal ještě vytáhl z auta asi kilo krevet který sám předtim nachytal, což byla jeho práce. No a tak jsme měli docela fajn večer. Benzínka nám poskytla záchody a uvnitř měli i smažený řízky, párky, kuřata apod, to bylo velký pokušení, ale spokojili jsme se s našema těstovinama a krevetama od našeho novýho kamaráda :)

Posted in Austrálie by Luigy at Září 10th, 2015.
Tags: , ,

Leave a Reply

*