Austrálie 4.10.2015 – Lepší společnost

Jedna z parádních věcí na cestování je, že nikdy nevíte co vás další den čeká. Ještě včera jsem spal v autě na parkovišti a dneska spím v luxusní vilce kousek od pláže a mám tu vlastní pokoj s koupelnou (doteďka mi jako koupena sloužili veřejný záchody a oceán). Sedim si tu na terase, koukám na noční Curl Curl a přestože už je dávno tma, horko ustává jen pozvolna. Dneska byl nejtelplejší den, co jsem v Austrálii zažil. Je říjen, což je jakoby duben v Evropě, takže jaro, ale dneska jsme měli letní počasí, až 30 stupňů. A právě v tomhle horku mě čekala nejhorší část cesty a to přejet celý Sydney a pak čistit venku auto.
Na večer jsem se domluvil se svým vzdálenym příbuzným, Tomášem, že se stavím na večeři (budu o něm psát jako o strejdovi). Viděli jsme se zatím jen jednou, když jsem přiletěl do Sydney, tohle je podruhé a tak se pořád vlastně moc neznáme. Strejda žije s ženou Ivanou už 25 let v jedný z nejhezčích částí Sydney – Curl Curl. Je to vlasně hned vedle DeeWhy, kde jsem předtím bydlel, ale DeeWhy je chudší čtvrť plná malejch bytů v řadovejch domech.
Strejda s tetou maj pěknej novej barák a protože jim už odrostli děti, tak je v něm i spousta volnýho místa. Chtěl jsem je původně poprosit jen o přespání na jednu noc, ale oni mi vpostatě vnutili jejich pokoj pro hosty společně s klíčem od baráku a prej že můžu zůstat až do Vánoc :)

Vzadu strejda s tetou, po stranách pak tetiny rodiče (přišli k nám na návštěvu). Strejda pro mě udělal parádní halušky. Věděli jste, že jsem vlastně z poloviny Slovák? :)

Vzadu strejda s tetou, po stranách pak tetiny rodiče (přišli k nám na návštěvu). Strejda pro mě udělal parádní halušky. Věděli jste, že jsem vlastně z poloviny Slovák? :)

Posted in Austrálie by Luigy at Listopad 3rd, 2015.
Tags:

Leave a Reply

*