Austrálie 30.10.2015 – U příbuzných

U tety a strejdy jsem strávil celkem 4 týdny a kromě jejich sídla v Sydney jsem strávil i jeden týden na jejich farmě v Orange, asi 300km od Sydney, směrem do vnitrozemí. Zažili jsme společně spoustu skvělejch příhod, ale chtěl bych jim nechat trochu soukromí a tak nebudu psát uplně o všem.
Zaručeně vám ale povím o jejich farmě, která je dost veliká (600 akrů), na to že to nejsou farmáři. Mají tam sice krávy a ovce, ale ty nejsou jejich, svoje pastviny pronajímají pasákům. Farma jim slouží spíše jako hobby a k odpočinku, přesto je schopná pokrýt vlastní náklady. Součástí farmy je i pět velikých vinic, který bohužel leží ladem, protože na farmě je málo vody a v Austrálii se momentálně vyprodukuje tolik vína, že výkupní cena hroznů je mizivá. Ve vinicích se tak prohánějí klokani a ovce :)

Farma a psi - Whiskey a Bear

Farma a psi – Whiskey a Bear


Západ slunce v Orange

Západ slunce v Orange

Samotná budova farmy je přesně taková, jako by jste na Australskym venkově čekali. Trochu starší, ale zevnitř pěkně zrekonstruovaná a hlavně prostorná, mají tu připravených nějákých 12 postelí a tak o místo pro hosty není nouze.
Na farmě jsem se ani chvilku nenudil a nebyl čas ani na psaní blogu. Jeden den mě teta provezla okolo všech jejich pozemků, mají tu například starou třídírnu na ovce a vlnu, rozpadající se ubykace pro pracovníky, nebo starý stáje. Další den jsme byli střílet na vystřelovaný terče, jiný den jsme obnovili povrch tenisovýho kurtu a hráli tenis, hodně času jsem strávil na čtyřkolce, proháněl jsem se po jejich pozemcích a honil klokany, který předemnou hopkali. Další den jsme pořádali velkou hostinu pro okolní farmáře, bylo nás u stolu celkem asi 20 lidí. Ve volných chvílích jsem se koupal v bazénu, nebo pomáhal s pracemi na farmě. Ten týden na farmě jsem si užil vlastně víc, než samotný cestování po Austrálii. Strejdovi a tetě jsem za to moc vděčnej.

Stará třídírna na ovce a vlnu

Stará třídírna na ovce a vlnu


Novější třídírna, stále funkční!

Novější třídírna, stále funkční!


Strejda mi nahazuje keramickej terč

Strejda mi nahazuje keramickej terč


Nejdřív s tím kruhem srovnáte povrch, pak uválcujete a nakonec se nakreslí čáry

Nejdřív s tím kruhem srovnáte povrch, pak uválcujete a nakonec se nakreslí čáry


Strejda, teta, já a tetin táta, moje nově objevená rodina v Austrálii

Strejda, teta, já a tetin táta, moje nově objevená rodina v Austrálii

Bylo taky fajn mít po tom všem cestování a spaní v autě trochu komfortu a času na přípravu k odletu.
31.10. jsem po třech měsících opustil Austrálii směr na Bali, což byla nejlevnější destinace, směrem k Evropě. Čekají mě teď dva měsíce cestování po Indonésii a jihovýchodní Asii, po kterých bych měl skončit na Vánoce v Čechách.

Strejda mě vzal i na svoji jachtu. Nemohl jsem nás samozřejmě vyfotit, ale tohle je podobná jachta, kterou jsme potkali cestou

Strejda mě vzal i na svoji jachtu. Nemohl jsem nás samozřejmě vyfotit, ale tohle je podobná jachta

Posted in Austrálie by Luigy at Listopad 16th, 2015.
Tags:

Leave a Reply

*