Austrálie 27.9.2015 – Zpátky do Sydney

Hurá, auto se nakonec podařilo opravit a nestálo to nakonec zas tak moc peněz, i když celkově jsem už do toho auta nacpal $800 za různý opravy. S Harrym jsme tak vyrazili v pátek na cestu do Sydney. Harry je můj novej spolucestující, je mu 22 let, z Anglie a je celkem fajn. Shodli jsme se oba, že chceme do Sydney dojet co nejdřív a že toho po cestě tolik vidět nemusíme. Místo toho pak radši strávíme pár dní v Blue Mountains – národním parku asi jen 100km od Sydney.

S Harrym

S Harrym

Cestování s Harrym je uplně jiný než bylo s Braianem. Je mnohem odvážnější a tak v Gold Coast jsme si udělali větší zastávku a prolezli pár místních luxusních hotelů. Výsledkem byla snídaně zadarmo a sprcha :) Dál jsme odbočili do vnitrozemí, do hor, podívat se na jeden z nejlepších výhledů v Austrálii. Bohužel všechny výhledy v Austrálii, jak už jsem dřív zjistil, stojej za velký kulový a tak se z tohodle, kterej měl bejt jeden z nejlepších, vyklubal docela průměrnej výhled. Ovšem nic lepšího v okolí prostě neni.

Výhled to je docela obyčejnej, takový najdete i v Čechách

Výhled to je docela obyčejnej, takový najdete i v Čechách


Hory kterejma jsme jeli oddělovali státy Queensland a New South Wales. Na hranici je zároveň cattle stop - přejezd přez kterej dobytek nemůže přejít, ale auto projede (demonstruju tady tudíš vola :) )

Hory kterejma jsme jeli oddělovali státy Queensland a New South Wales. Na hranici je zároveň cattle stop – přejezd přez kterej dobytek nemůže přejít, ale auto projede (demonstruju tady tudíš vola :) )

Dál jsme jeli zpátky k pobřeží do Byron Bay, kde sice pršelo a tak jsme z ní moc neměli, ale našli jsme tam parádní velkej hostel, kde jsme využili jejich kuchyň a uvařili parádní večeři. Protože freedom kempování v okolí Byron Bay je přísně zakázáno, museli jsme popojet ještě dalších 100km, kde jsme se našli free kemp.

Využili jsme kuchyně v hostelu

Využili jsme kuchyně v hostelu

Druhej den cesty jsme pokračovali dál po pobřeží, kde už jsem předtím jel a nic novýho jsme neviděli.
Třetí den jsme večer jsme dorazili na okraj Sydney a objeli jsme město, a zamířili do vnitrozemí. Nakonec jsme po 1400km (3 dny jízdy) dorazili do Blue Mountains. Zatím jsme viděli jen tmu, ale kolem nás by tu měly být dva velký kaňony a spousta stezek a vyhlídek. Mezi kaňonama se nachází několik malejch horskejch vesniček. Je to poprvé, co vidím horskou vesničku, do který vede dálnice. O víkendech sem očividně jezdí celý Sydney. Vede sem ze Sydney i městská hromadná doprava (vlak).
Postavili jsme si stan v jednom z free kempů. Zítra vyrazíme na průzkum.

Posted in Austrálie by Luigy at Říjen 7th, 2015.
Tags:

Leave a Reply

*