Austrálie 24.9.2015 – Problémy s autem

22.9.2015
Hned časně ráno jsem vzal auto do servisu, protože celou cestu z Brisbane do Noosa mi svítila kontrolka motoru. Svítila mi už i předtím, ale vždycky hned zase zhasla. Mechanik mi provedl diagnózu a prej že je vadnej speed sensor. Je to jedna z těch hloupech závad, která může mít 100 různejch důvodů. Není to ale nic, co by mi bránilo s autem dál jezdit a tak to zatím nechám být. Zbytek včerejška jsem strávil hledáním spolucestujícího na cestu zpátky do Sydney a taky přípravou na další cestování.

23.9.2015
Dneska jsem se vrátil do Brisbane a celou cestu mi zase svítila kontrolka motoru. Strávil jsem několik hodin na internetu hledáním informací a pročítáním diskuzí. Vypadá to na hodně ošemetnej problém, kde nezbývá než měnit jedu součástku za druhou, dokud se nenajde ta vadná. Každá z nich je přitom v řádu stovek dolarů a posledním krokem je pak výměna ECU, pokud nic z předchozího nepomůže a to je tak na $1000 (cca 20.000Kč).
A tak už to s tim autem vidim beznadějně, po tom co jsem do něj nacpal $550 hned po koupi za opravu uchycení kol a teď tohle neštěstí.

24.9.2015
Právě sedim v servisu, čekám co mi vymyslej s mym autem. Včera jsem až dlouho do noci hledal informace na internetu a pročítal diskuze. Dneska hned ráno jsem objel několik servisů zaměřenejch na elektroniku aut a vychrlil na ně všechny informace, co jsem dohledal. V tomhle servisu jsem nakonec našel člověka, co se zdá, že ví o čem mluví a zároveň má hned teď čas na to kouknout, tak držte palce.
Včera se mi ozval jeden kluk, že by rád jel se mnou do Sydney a tak jsme se sešli a zdál se bejt fajn, rozhodně lepší, než můj předchozí spolucestující. Oba chceme na cestu vyrazit co nejdřív, a tak čekáme jen na to auto.

Můj problémista - Toyota Camry 1998

Můj problémista – Toyota Camry 1998

Posted in Austrálie by Luigy at Září 30th, 2015.
Tags:

Leave a Reply

*