Austrálie 23.10.2015 – Prodej auta

U tety a strejdy jsem strávil celkem 4 týdny. Hlavním úkolem bylo prodat auto, což se povedlo až po třech týdnech, ale nakonec za docela slušnou cenu. Dalo to dost práce dát ho dokupy:
Nejdřív jsem musel opravit všechny škrábance. Pomocí brusnýho papíru a speciální barvy jsem většinu z nich odstanil beze stop, jako by tam nikdy nebyli.

Zadní nárazník byl celej dotlučenej

Zadní nárazník byl celej dotlučenej

Horší to bylo se stropem auta, kde se odlupovalo čalounění a drželo už vpodstatě jen na několika připínáčcích. Na internetu jsem si našel postup, jak přesně to sám opravit, ale zabralo to hodně času.

IMG_3089s

Nejřív jsem rozebral všechny plasty ve vnitřku auta a uvolnil skořepinu střechy, kterou jsem celou vyndal.

IMG_3091s

U Martina v garáži jsem pak strnul původní čalounění, který se už nedalo použít a začal čistit skořepinu střechy. Původní lepidlo tvořilo jakousi lepkavou pěnu, která hrozně lepila a nešla sundat.

IMG_3094s

Sehnat nový lepidlo nebyl problém. Horší to bylo s novou látkou na potah. Pořeboval jsem něco pružnýho, aby látka dokázala kopírovat skořepinu, která je zahnutá a má několik výklenků. To se mi sehnat nepodařilo a musel jsem se spokojit s obyčejnou levnou látkou, která má jen minimální vůli. Aplikovat na skořepinu lepidlo a pak na to šikovně přiložit látku byla chirurgická operace, ale nakonec se mi to nějákym zázrakem docela pěkně povedlo.

IMG_3108s

Skořepinu jsem dal zpátky do auta na svoje místo a vrátil všechny interiérový plasty. Byl jsem se svojí prací moc spokojenej, ale nevim jestli to stálo za dva celý dny práce. Už to nikdy znova nechci dělat.

IMG_3112s

K mému velkému zklamaní můj krásnej novej strop začal po pár dnech parkování na sluníčku povolovat a látka se zase trochu prověsila. Na vině je levná nepružná látka, která byla v rozích příliš napnutá a lepidlo to neudrželo. Tak jsem koupil pár připínáčku ve stejný barvě jako látka a trochu tomu lepidlu pomohl :)
Další problém byl dostat auto přez technickou prohlídku, což se nakonec taky povedlo a musel jsem zaplatit novou registraci na auto.
Ani s inzerátama na prodej jsem neměl moc štěstí. Za první dva týdny jsem měl jen jednoho zájemce a tak jsem auto vzal na Backpacker Car Market na Kings Cross v Sydney. Tam jsem auto zaparkoval v garáži a stál u něj celej den, zatímco ostatní cestovatelé chodili okolo a koukali na auta. Druhý den na marketu se nakonec povedlo a auto koupili dva Kanaďani.

car-sold-sydney-s

Tohle auto mi způsobilo tolik starostí a stálo mě tolik peněz, že jsem se s ním ani nerozloučil. Jsem rád, že je konečně pryč a já můžu opustit Austrálii a vydat se na další dobrodružství.

Posted in Austrálie by Luigy at Listopad 5th, 2015.
Tags:

Leave a Reply

*