Austrálie 21.9.2015 – Fraser Island

Ráno nás zavezl autobus na Rainbow Beach, kde jsme přesedli do tří teréních aut, v prvním průvodce a deset pasažérů – neřidičů a pak dvě auta po osmi lidech, který jsme se řídili sami. V autech jsme byli namačkaný jak sardinky v plechovce.

Ferry na Fraser Island

Ferry na Fraser Island

Nalodili jsme se na malou ferry (přívoz), která nás převezla přez ten 1km vody na Fraser Island. Celej ten obrovskej ostrov je tvořenej z písku a všechno co tu roste, nebo stojí je na písku. Hlavní silnicí je tu východní pláž, co se táhne po celý délce ostrova. Jmenuje se 75mile Beach (120km pláž). Od ní pak vedou cesty do vnitrozemí. Po pláži a po písečnejch silnicích se jede ztěžka, asi jako ve sněhu, jen s rozdílem, že písek se nedá ujezdit do tvrda. A tak auto celou dobu tak trochu plave.

Naše výprava

Naše výprava

Dojeli jsme asi do jedný třetiny ostrova, kde se hned u pláže (hlavní silnice) nacházela osada Eurong s hostelama, ubytovnama, hospodou, obchodem a benzínkou. Všude kolem osady byl plot a do osady se jezdilo přez speciální přejezd, to všechno aby se do osady nedostal žádnej dingo (psovitá šelma, je jich tu na Fraseru hodně). Kromě týhle potvory je Fraser vyhlášenej ještě žralokama a medůzama, takže se tu nesmí v oceánu vůbec koupat.
V osadě jsme si udělali oběd – obložený sandwiche a vyrazili do vnitrozemí k Lake McKenzie, nejkrásnější jezero z několika desítek jezer na ostrově. Tam jsme strávili zbytek odpoledne a v podvečer se vrátili zpátky do osady. K večeři jsme měli steaky se zeleninou a po zbytek večera volnej program. Ubytování bylo celkem fajn.

Lake McKenzie

Lake McKenzie


Lake McKenzie

Lake McKenzie

Další den jsme vstali v 7 ráno a po snídani vyrazili na nejsevernější cíp ostrova k Champagne Pools a na vyhlídku. Pak zpátky dolu po pláži, navštívili jsme Maheno Wreck – vrak lodi, krásně zrezlej a rozpadlej a pak Eli Creek, což je takovej místní potok, po kterym se můžete nechat unášet až do oceánu.

Champagne Pools

Champagne Pools


Maheno Wreck

Maheno Wreck

Taky nás zastavila na pláži policie a chtěli po nás dechovou zkoušku. Z policajtů se vyklubali humoristi, prej že řidič nadejchal přez limit a že si ho budou muset odvézt. Pak jakože naoko mu nasadili pouta, ale to všechno samozřejmě jen pro účel pobavení. Skupina holek mezitím vzala útokem policejní auto, naskákali dovnitř a začali se fotit. A tak je fajn, že místní policie má smysl pro humor, dechová zkouška je samozřejmě na místě, neboť spousta lidí tu přez noc pije a ráno pak řídí se zbytkovým alkoholem, případně popíjejí v průběhu dne. Na pláži jsou mimochodem dopravní značky a platí tu maximální povolená rychlost. Jen tu tak nějak chybí jízdní pruhy :)

Sranda s policií

Sranda s policií


Hlavní silnice na Fraser Islandu

Hlavní silnice na Fraser Islandu

K večeři jsme si uvařili velice cházející těstoviny s omáčkou a večer zase volnej program.
Třetí a poslední den jsme se projeli k dalšímu jezeru – Lake Wabby a po obědě v osadě jsme se vydali na cestu domů. Zpátky v Noosa na hostelu pak byla večer velká párty na naší počest.
Vejlet to byl teda fajn, jen těch aktivit moc nebylo, na to, že jsme na ostrově strávili 3 dny. Plnou cenu $450 bych za tenhle vejlet nedal, ale za poloviční cenu to bylo super. Pokud se někdo ze čtenářů chystá na Fraser Island, doporučil bych výlet dvoudenní, nebo nejlépe si pronajmout auto a podniknout výlet na vlastní pěst. Na mě to bylo až příliš turistický, všechno se dělo přesně podle rozvrhu a s autama jsme směli jen následovat vedoucí auto a nic jinýho. Zároveň všichni účastníci zájezdu byli dovolenkáři, žádnej dobrodruh. Většina z nich byli britský a německý studenti a výlet jim hradili rodiče.

Zapadli jsme

Zapadli jsme


Celá naše parta

Celá naše parta

Posted in Austrálie by Luigy at Září 28th, 2015.
Tags: ,

Leave a Reply

*