Austrálie 18.9.2015 – Brisbane a Noosa

V Brisbane jsem stávil celkem 3 dny a hledal novýho spolucestujícího. Bohužel bezůspěšně. A tak jsem se rozhodl to otočit zpátky do Sydney a vzdát se toho velkýho roadtripu. Sám bych to finančně neutáh a to cestování tu neni zdaleka taková zábava, jako na Zélandu. Tam jsem všude po cestě potkával další cestovatele a když jsem náhodou narazil na místní obyvatele, byli kamarádští a vždycky si chtěli popovídat. Tady je to přesně naopak. Cestovatelů potkávám pramálo a většinou narážim jen na místní Australany a ti moc přátelští nejsou.
Ještě než to zabalim se ale chci podívat na vyhlášenej Fraser Island – největší písečnej ostrov na světě (má asi 120km na délku), po kterym se cestuje v teréních autech. Původně jsem chtěl jen jednodenní výlet, ale náhodou jsem narazil na slečnu, co prodávala nevyužitej poukaz na třídenní trip za poloviční cenu.

Brisbane

Brisbane


Brisbane

Brisbane

Včera jsem vyrazil na cestu z Brisbane do 150km vzdálenýho městečka Noosa, kde začíná výprava na Fraser Island a protože na tu cestu mám dva dny, můžu to pěkně natáhnout :)
Nabral jsem ještě jednu slečnu, co chtěla svézt kousek na sever. Po cestě jsme vylezli na horu Mt Tibrogargan, která je sice jen 400m vysoká, ale je tak strmá, že se už ani moc nejedná o výstup, jako spíš lezení po skále. Nicméně dá se to zvládnout bez horolezeckýho vybavení. Mě to moc problémy nedělalo, na podobný hory lezu rád, ale Melody (tak se jmenuje moje nová spolucestovatelka) nikdy nic podobnýho nepodnikla a tak jsem o ní měl trochu strach, ale nakonec jsme to vpořádku zvládli.

Mt Tibrogargan z dálky trochy připomíná sedící gorilu

Mt Tibrogargan z dálky trochy připomíná sedící gorilu


Melodu při výstupu na horu

Melodu při výstupu na horu


Výhled z vrcholu

Výhled z vrcholu

Navrhnul jsem Melody, že můžem udělat k večeři BBQ a ta se toho okamžitě chytla a při nákupu nabrala jídla jak na tejden :) A tak jsme k večeři měli hovězí steak s opejkanejma bramborama a grilovanou cibulí a zeleninou a k tomu ještě salát. Naprosto luxusní večeře. Po večeři jsme se rozloučili a já se uložil ke spánku v autě, kdesi na parkovišti, kousek od pláže.
Dneska jsem ujel zbytek cesty do Noosa přez Sunshine Coast. Noosa jak jsem zjistil je typická dovolenková destinace, rozumněj pláž na který se všichni válej a hned za ní řady hotelů s bazénama, kde se válí zbytek lidí. Zkusil jsem se teda taky válet na pláži, ale asi po 30 minutách mě to začalo nudit.

Přeplněná pláž

Přeplněná pláž

Ubytoval jsem se v hostelu, kterej mám v ceně zájezdu. Je to velkokapacitní párty hostel. Chybí tu společenská místnost se sezenim a internetem a kuchyň taky za moc nestojí, zato tu je bazén s barem a muzikou, kde teď sedim a píšu. Součástí hostelu je i velkej klub, kde nám za dvě hoďky začíná breefing k zítřejšímu výletu a pak tam má bejt velká páteční párty. Zejtra máme vstávat v 6 ráno, tak jsem na to zvědavej.
Všechno je teda fajn, jen mě trápí, že se mi na autě rozsvítila kontrolka motoru a svítila dneska celej den (včera mi jen problikla) a tak budu muset s autem znova do servisu a to nebude levný. I nejdrobnější opravy na autě tu jdou do stovek dolarů.

Posted in Austrálie by Luigy at Září 26th, 2015.
Tags:

Leave a Reply

*