Austrálie 11.9.2015 – Roadtrip den 4

Dneska jsme si přivstali a v šest ráno už cvakali spouštěma foťáků při parádnim východu slunce přímo z oceánu. Zaběhali jsme si trochu po pláži a popojeli kousek k nejbližšímu BBQ udělat si snídani.

Východ slunce na Crowdy Head

Východ slunce na Crowdy Head

Z Crowdy Head na který jsme kempovali jsme se vrátili na dálnici a odbočili z ní na Camden Head a pak po pobřeží do Port Macqaire, kde jsme navštívili místní záchranou stanici pro koaly (koaly tu všude volně žijou v přírodě).

Záchraná stanice pro koaly

Záchraná stanice pro koaly


Spící koala, to je všechno co oni přez den dělaj

Spící koala, to je všechno co oni přez den dělaj

A pak zase dálnice, odbočka na South West Rocks a Arakoon National Park, kde jsme u majáku pozorovali západ slunce. Výhledy zase nic moc, všude stromy.

Maják

Maják

Po západu slunce nás čekala dlouhá cesta po tmě do vnitrozemí, kde Braian chce navštívit jedno konkrétní místo, kvůli tomu, že se tam nachází ptakopysk. Jak jsem už řikal, Braian je na ptáky a na další drobný zvířata a jelikož tohle je jediný místo který si vyžádal navštívit, rozhodl jsem se mu splnit jeho přání, i když to znamená zajet se 100km do vnitrozemí a pak tou samou cestou zpátky. Za tmy se jelo fajn, jen jsem musel mít oči na stopkách, klokani a další zvířata tu rádi přebíhaj silnice po západu slunce.
Cesta vedla pořád vzhůru, až jsme vystoupali na 800m vysokou náhorní plošinu, která se táhne desítky kilometrů do šířky i délky. Silnice se pořád zužovala a aut ubývalo, až nakonec jsme odbočili na štěrkovou cestu a po ní jsme měli jet ještě dalších 15 km. Na tohle moje auto rozhodně neni stavěný a v některjech místech jsem škrtal podvozkem, jinde bylo stoupání tak strmý, že mi prokluzovali auta. Překonali jsme i menší brod. Po cestě jsem musel kromě šutrů dávat sakra dobrej pozor na klokany a wallabies (malá verze klokana, asi jako veverka), kterejch bylo na cestě požehnaně a uskakovali před náma do křoví a viděli jsme i dinga (Australská psovitá šelma). Byl jsem nakonec překvapenej, že jsme bez větších problémů dojeli až do kempu. Tam jsme našli skupinku Aussies (čti „ozís“) co právě stavěli stan, opodál měli dvě teréní auta a na přívěsu motokrosový motorky. Nestačili valit oči na to, s čim jsme přijeli my :) Na takovýhle místo moc obyčejnejch kombíků nejezdí.
Postavili jsme stan a uvařili večeři. Opodál jsme si pročetli informační ceduli o místní fauně a vypadá to na hodně zajmavý místo. Kromě ptakopysků, klokanů a wallabies tu lze narazit i na gliders (taková okřídlená veverka), dinga a černýho hada (black snake) plus spoustu dalších „běžnejch“ australskejch živočichů. Tak jsme konečně v nějáký aspoň trochu dobrodružnější krajině :)

Posted in Austrálie by Luigy at Září 16th, 2015.
Tags: ,

Leave a Reply

*