Austrálie 10.9.2015 – Roadtrip den 3

K ránu nám trochu sprchlo a tak jsme se na snídani vrátili k našemu zastřešenýmu BBQ, asi 10km cesty, ale stálo to za ty smažený vajčka v opečenym chlebu :)

Naše tábořiště u silnice

Naše tábořiště u silnice


Snídaně

Snídaně

Pak jsme se vydali dál tou cestou, kde jsme spali a zjistili jsme, proč tam nikdo v noci nejel – byl tam přívoz přez krk jezera, operující samozřejmě jen v denních hodinách. Za přívozem jsme se na chvilku zase napojili na hlavní dálnici a hned zase odbočili na Seal Rocks k parádnímu majáku.

Maják na Sugarloaf Point

Maják na Sugarloaf Point


Sugarloaf Point

Sugarloaf Point

Dál nahoru podél pobřeží, po jedný straně velký jezero a na druhý oceán. Na tuhle část cesty jsem se těšil, na mapě vypadala parádně, ale ve skutečnosti jsme viděli z auta jen křoví a stromy, přestože jezero i oceán nebyli od nás dál než 100 merů. To naštve. Přijeli jsme do Forster kde jsme si vyšlápli na místní vyhlídku, ze který bylo taky prd vidět, zase tam překáželi blbý stromy. Nemůžu si pomoct, začíná mě tady to pobřeží nudit. Na Zélandu byly podél pobřeží parádní silnice s úchvatnejma výhledama, tady všude je ze silnic vidět jen křoví a stromy. Vyvýšený výhledy tu nejsou a když si dáte tu práci a vylezete na kopec, v domnění, že tam něco uvidíte, tak vám zase ve výhledu překážej stromy. Celý pobřeží je tu jedna dlouhá pláž za druhou, mnoha kilometrový pláže, včechny stejný a za každou pláží skalisko a další pláž. Vždycky když k nějáký přijedem, zastavim, vyndám foťák, jdu k pláži, zjistím, že vypadá uplně stejně jako ta předchozí, foťák zase zandám a jedeme dál. Zatim jsem tu z přírody neviděl nic co by mě vyloženě nadchlo. Vypadá to, že si budu muset počkat, až pojedu středem Austrálie, kde je jen poušť, tzv Outback.

Náhodná pláž po cestě. Všechny jsou stejný

Náhodná pláž po cestě. Všechny jsou stejný

Nejlepší zážitek ze dneška byla sprcha, kterou jsme našli zadarmo na odpočívadle u dálnice a protože jsme tím ušetřili za placenej kemp se sprchama, koupili jsme si z KFC velkej kotel jídla :) Dneska spíme na Crowdy Head (skaliskům oddělujícím pláže se říká head, neboli hlavy, protože to jsou takový malý poloostrovy). Tahle hlava je veliká, že se na ni vešla malá vesnička, nahoře s majákem a dole u oceánu je starej opuštěnej lom, kde jsme si našli útočiště. Je to parádně zapadlý místo, žádná značka „no camping“, jsou tu dokonce i ohniště a tak jsme si postavili stan a rozdělali oheň. Protože lom (kameny) a suchá tráva jsou oblíbeným domovem hadů, kterejch je v Austrálii požehnaně a zároveň už byla tma a my hledali dřevo kolem se svítilnama v ruce, měli jsme při sběru dřeva i trochu toho adrenalinu :)

Naše dnešní tábořiště a západ slunce

Naše dnešní tábořiště a západ slunce

Posted in Austrálie by Luigy at Září 13th, 2015.
Tags:

Leave a Reply

*