16.11.2015 – Gardens by the Bay

Poznámka: Příspěvek byl napsán v listopadu 2015, ale publikován v květnu 2016

Jeden z hlavních důvodů mojí návštěvy v Singapore jsou právě Gardens By the Bay, technicky a designově nejzajmavější park / zahrady jaký jsem kdy viděl. Nenadchly mě ani tak místní rostliny, při cestování jsem už viděl spousty z nejrůznějších rostlin, ale spíš samotný design parku. Parku dominují obří umělé stromy, takzvané supertrees, kterých je tu celkem 18 a tyčí se do výšky 25 až 50 metrů.

Jejich úkolem není jen dobře vypadat, na jejich stěnách prej žijí speciální popínavý rostliny, na vrcholu mají stromy solární panely a zároveň zachytávají dešťovou vodu. V noci se tyto superstromy rozsvítí a dvakrát za večer předvedou úžasnou světelnou show za doprovodu hudby. To všecko můžete sledovat buďto ze země a nebo z ochozu který je zavěšený ve stromech (za cenu pěti dolarů).
Další atrkcí jsou pak dva obří skleníky (jedny z největších na světě) kam musíte zaplatit vstupný $16 za jeden nebo $28 za oba, což je hodně peněz.
Cloud Forest je prvním ze skleníků a najdete v něm deštný prales, orientovaný vertikálně, takže stoupáte postupně po pěti vysokých patrech a v každém je k vidění něco trochu jiného.
Flower Dome je druhý ze skleníků a je plnej kytek, což mě moc nezajímá a tak jsem se dovnitř nepodíval.

Celej tenhle obří komplex zahrad je relativně novej, otevřeli ho v roce 2012 a je součástí plánu Singapuru stát se „městem v zahradě“. Zahrad je tu kolem víc a místní si na to potrpí. Celej Singapore se vůbec snaží vypadat moderně a high-tech, podobně jako například Sydney, což z něj dělá zajímavou destinaci pro turisty. Nicméně jako většina moderních měst vám ani Singapore nemá po 2-3 dnech co dalšího nabídnout.

Posted in Jihovýchodní Asie by Luigy at Květen 18th, 2016.
Tags: ,

Leave a Reply

*